Balkon jako miejsce relaksu

W dzisiejszych czasach jesteśmy zapracowani, stres jest nieodłącznym elementem naszego życia i brakuje nam chwili na wypoczynek. Pracujemy po kilkanaście godzin na dobę, w pracy jest ciężko i coraz więcej się od nas wymaga. Zarobki natomiast nie pozwalają na godny i właściwy wypoczynek, który tak bardzo jest nam potrzebny. Gdzie i w jaki sposób można stworzyć sobie swoją małą oazę spokoju? Gdy mieszkamy na wsi, sprawa jest zdecydowanie ułatwiona. Bliskość natury i przyrody jest kojąca, życie toczy się wolniej, ludzie nie żyją aż w takim pośpiechu i mają czas na odpoczynek. Podobnie jest w małych miejscowościach. Co, jeśli mieszkamy w dużym mieście, w aglomeracji i otacza nas tylko wszechogarniający beton? Betonowa dżungla może być przytłaczająca, ale nawet na blokowisku możemy stworzyć swoje miejsce, w którym możemy wypocząć. Jest nim balkon. W rzeczywistości ma on wielorakie zastosowanie: trzymamy tam stare, niepotrzebne meble, rowery, wieszamy pranie. Przy odrobinie wysiłku możemy stworzyć tam miłe i przyjemne miejsce. Świetnym przykładem są emerytki. Nierzadko ich jedynym hobby jest ciągłe przesiadywanie na balkonie, co jest dla nich na swój własny sposób rozrywką. Zajmują się kwiatami, które tworzą kolorowe mozaiki bloków. Upiękniają dzięki temu szarą rzeczywistość. Balkon może być zatem świetnym miejsce relaksu. Hodowla i dbania o kwiaty jest zajmujące i odstresowujące i pomaga się odprężyć.

Nawet samo siedzenie na balkonie w ciepły, słoneczny dzień z filiżanką aromatycznej herbaty i dobrą książką w dłoni, jest znacznie przyjemniejsze od nadgodzin w ciasnym, dusznym biurze. W promieniach słońca możemy rozwiązywać krzyżówki, zapraszać i spotykać się z przyjaciółmi oraz cieszyć się piękną pogodą. Wiosną, latem, czy wczesną jesienią balkon jest idealnym miejscem do wypoczynku. Co również istotne – bezpłatnym, nic nas nie kosztuje.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.


Sonda

Jak ogrzewasz dom?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Luty 2019
P W Ś C P S N
« Lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  
Działalność deweloperska
    Decydując się na wejście do branży budowniczej firma musi posiadać duży kapitał, gdyż inwestycje związane z tym sektorem gospodarki są bezpośrednio związane z koniecznością ponoszenia wysokich nakładów. Budowa domu jest kosztem na który mało która rodzina może sobie pozwolić i za dostępną na koncie bankowym gotówkę i dzięki zaciągniętemu kredytowi. Nie każdy posiada zdolność kredytową, która pozwoli na zakup wymarzonego domu. Pamiętajmy, że firma decydująca się na budowanie nieruchomości, czy to w formie blokowiska, czy też domków osiedlowych, musi dysponować znacznie większym kapitałem. Jest to kwota niezbędna do pokrycia kosztów wybudowania kilkunastu mieszkań lub kilkunastu domów. Należy zatrudnić przeszkolonych fachowców, którzy zajmą się tym oraz opłacić materiały. Termin budowy może wachać się od kilku miesięcy do nawet kilkunastu. Nie jesteśmy więc w stanie przesunąć terminu płatności z dostawca niezbędnych dóbr o okres roku. Wszelkie należności muszą zatem być regulowane na bieżąco. W celu sfinansowania działalności można pomyśleć o kredycie bankowym. Bank po analizie naszego biznes planu, może wydać decyzję albo negatywną albo pozytywną. Należy pamiętać, że im wyższa kwota kredytu tym większe ryzyko dla banku przez co nie zawsze możemy taki kredyt otrzymać.

    Najlepszym rozwiązaniem będzie założenie spółki, co spowoduje możliwość obniżenia wysokości kapitału jakim powinniśmy dysponować. Im mniejsza kwota tym łatwiej ją zdobyć. Minusem tego typu rozwiązania jest fakt, że przy podejmowaniu najważniejszych dla firmy decyzji będziemy musieli liczyć się z opinią wspólnika, a także zyski będą dzielone na pół. Branża budowlana jest branżą przeżywająca obecnie w Polsce rozkwit, dlatego tez jeżeli jesteśmy zainteresowani rozpoczęciem działalności deweloperskiej możemy mieć pewność, że w najbliższych latach nie zabraknie popytu na rynku nieruchomości i że uda nam się sprzedaż wybudowane mieszkania. Rentowność tej branży wynika również z faktu, iż lokator musi nie tylko zapłacić za wykup mieszkania, ale co miesiąc musi uiszczać czynsz, który jest dochodem firmy deweloperskiej.