Czy kupno nieruchomości się opłaca?

Interesuje Cię inwestycja w trwały i pewny biznes? Jeśli rozważasz inwestycję sporej ilości gotówki, to powinieneś przyjrzeć się rynkowi nieruchomości. Na rynku wielu państw europejskich wiele się teraz dzieje. I jeśli nasze inwestycje mogą dotyczyć innych państw, to warto się zastanowić, czy kupno nie opłaca się bardziej w innym kraju niż nas. Jeśli natomiast interesuje nas jedynie nasze państwo i inwestycja w jego granicach, to warto zastanowić się jaki moment będzie lepszy na kupno, a jaki na wynajem. Jeśli tendencje długo utrzymywały się w tendencji wzrostowej, możemy spodziewać się spadku i czas na sprzedaż. Oczywiście rynek nie działa w tak prosty i łatwy do przewidzenia sposób, jak opisane w kilku powyższych słowach zasady. Dlatego warto sobie zdać sprawę, że inwestycja będzie opłacalna tylko wtedy, gdy zaczniemy myśleć jak specjaliści w tej dziedzinie. Branża doradztwa jest również dość rozwinięta i warto najpierw udać się po profesjonalną poradę, zanim zaczniemy samodzielnie inwestować nasze oszczędności. Nie możesz przecież ryzykować straty.

Comments are closed.


Sonda

Jak ogrzewasz dom?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Grudzień 2018
P W Ś C P S N
« Lut    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  
Działalność deweloperska
    Decydując się na wejście do branży budowniczej firma musi posiadać duży kapitał, gdyż inwestycje związane z tym sektorem gospodarki są bezpośrednio związane z koniecznością ponoszenia wysokich nakładów. Budowa domu jest kosztem na który mało która rodzina może sobie pozwolić i za dostępną na koncie bankowym gotówkę i dzięki zaciągniętemu kredytowi. Nie każdy posiada zdolność kredytową, która pozwoli na zakup wymarzonego domu. Pamiętajmy, że firma decydująca się na budowanie nieruchomości, czy to w formie blokowiska, czy też domków osiedlowych, musi dysponować znacznie większym kapitałem. Jest to kwota niezbędna do pokrycia kosztów wybudowania kilkunastu mieszkań lub kilkunastu domów. Należy zatrudnić przeszkolonych fachowców, którzy zajmą się tym oraz opłacić materiały. Termin budowy może wachać się od kilku miesięcy do nawet kilkunastu. Nie jesteśmy więc w stanie przesunąć terminu płatności z dostawca niezbędnych dóbr o okres roku. Wszelkie należności muszą zatem być regulowane na bieżąco. W celu sfinansowania działalności można pomyśleć o kredycie bankowym. Bank po analizie naszego biznes planu, może wydać decyzję albo negatywną albo pozytywną. Należy pamiętać, że im wyższa kwota kredytu tym większe ryzyko dla banku przez co nie zawsze możemy taki kredyt otrzymać.

    Najlepszym rozwiązaniem będzie założenie spółki, co spowoduje możliwość obniżenia wysokości kapitału jakim powinniśmy dysponować. Im mniejsza kwota tym łatwiej ją zdobyć. Minusem tego typu rozwiązania jest fakt, że przy podejmowaniu najważniejszych dla firmy decyzji będziemy musieli liczyć się z opinią wspólnika, a także zyski będą dzielone na pół. Branża budowlana jest branżą przeżywająca obecnie w Polsce rozkwit, dlatego tez jeżeli jesteśmy zainteresowani rozpoczęciem działalności deweloperskiej możemy mieć pewność, że w najbliższych latach nie zabraknie popytu na rynku nieruchomości i że uda nam się sprzedaż wybudowane mieszkania. Rentowność tej branży wynika również z faktu, iż lokator musi nie tylko zapłacić za wykup mieszkania, ale co miesiąc musi uiszczać czynsz, który jest dochodem firmy deweloperskiej.