Domy drewniane- nie musisz się ich obawiać!

Każdemu z nas na pewno przeszło kiedyś przez myśl, że przyjemnie byłoby zamieszkać w drewnianym domu. Czasem jednak obawy biorą górę przed marzeniami. Ja i mój mąż wymarzyliśmy sobie właśnie taki domek- postawiony w konstrukcji szkieletowej. Jego budowa przebiega w ekspresowym tempie, tak że już kilka tygodni po rozpoczęciu inwestycji można się wprowadzić. Jest to również jeden z tańszych pomysłów na budowę domu. Niestety, gdy powiadomiliśmy rodziny o swoich planach spotkaliśmy się z dość nieprzychylnymi komentarzami. Na wszelkie sposoby próbowano odciągnąć nas od zamierzonego projektu. Na szczęście jednak udało się nam przekonać najbliższych, że na pewno nic się nam w takim domu nie stanie. Drewniane domy są nowością w Polsce, zwłaszcza jeśli chodzi o centrum i północ kraju. Przyzwyczajeni do tradycyjnych metod budowy obawiamy się nowości, a przecież domy z drewna z powodzeniem mogą przetrwać te budowane tradycyjną metodą. Czego wiec się obawiamy? Obiegowa opinia głosi, że takie domy są łatwopalne, co jest bzdurą kompletną, o czym na wstępie poinformowaliśmy rodzinę.

Doby kanadyjskie wbrew pozorom nie palą się jak zapałki. Wpływa na to specyfika ich konstrukcji. W szczelnie wypełnionych wełną mineralną ścianach nie ma tlenu, a więc brakuje pożywki i ogień się nie rozprzestrzenia. Nie należy się również obawiać, że konstrukcję zjedzą korniki. Wszystko to dzięki temu, iż drewno na budowę poddawane jest obróbce termicznej i strugane, co przeszkadza skutecznie szkodnikom wyrobić jakiekolwiek szkody. Nie należy się również obawiać tego iż taki dom przetrwa jedynie kilkanaście lat. Amerykańskie domy przetrwały wieki i cieszą turystów wspaniałą konstrukcją, gdy ich murowanych sąsiadów dawno obok nie ma. Domek szkieletowy również to idealne rozwiązanie, by w przyszłości ograniczyć koszty, choćby za ogrzewanie. Dzięki specjalnej konstrukcji szybciej się go ogrzewa i wbrew pozorom można w nim z powodzeniem zastosować każdy dostępny na rynku rodzaj ogrzewania. Mieszkając w takim domu można robić wszystko to, co w tradycyjnym. Wanna nie przeleci przez podłogę, z powodzeniem można wieszać szafki, przy byle wypadku w ścianie nie zrobi się dziura. Jest jednak zdecydowana różnica między nim a tradycyjnym budownictwem. Otóż do takiego domu aż chce się wracać. Specyficzny mikroklimat jaki w nim panuje wprawia w dobry nastrój. Wiem to z doświadczenia, bo w końcu postawiliśmy na swoim i mamy swój mały wymarzony drewniany domek.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.


Sonda

Jak ogrzewasz dom?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Luty 2019
P W Ś C P S N
« Lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  
Działalność deweloperska
    Decydując się na wejście do branży budowniczej firma musi posiadać duży kapitał, gdyż inwestycje związane z tym sektorem gospodarki są bezpośrednio związane z koniecznością ponoszenia wysokich nakładów. Budowa domu jest kosztem na który mało która rodzina może sobie pozwolić i za dostępną na koncie bankowym gotówkę i dzięki zaciągniętemu kredytowi. Nie każdy posiada zdolność kredytową, która pozwoli na zakup wymarzonego domu. Pamiętajmy, że firma decydująca się na budowanie nieruchomości, czy to w formie blokowiska, czy też domków osiedlowych, musi dysponować znacznie większym kapitałem. Jest to kwota niezbędna do pokrycia kosztów wybudowania kilkunastu mieszkań lub kilkunastu domów. Należy zatrudnić przeszkolonych fachowców, którzy zajmą się tym oraz opłacić materiały. Termin budowy może wachać się od kilku miesięcy do nawet kilkunastu. Nie jesteśmy więc w stanie przesunąć terminu płatności z dostawca niezbędnych dóbr o okres roku. Wszelkie należności muszą zatem być regulowane na bieżąco. W celu sfinansowania działalności można pomyśleć o kredycie bankowym. Bank po analizie naszego biznes planu, może wydać decyzję albo negatywną albo pozytywną. Należy pamiętać, że im wyższa kwota kredytu tym większe ryzyko dla banku przez co nie zawsze możemy taki kredyt otrzymać.

    Najlepszym rozwiązaniem będzie założenie spółki, co spowoduje możliwość obniżenia wysokości kapitału jakim powinniśmy dysponować. Im mniejsza kwota tym łatwiej ją zdobyć. Minusem tego typu rozwiązania jest fakt, że przy podejmowaniu najważniejszych dla firmy decyzji będziemy musieli liczyć się z opinią wspólnika, a także zyski będą dzielone na pół. Branża budowlana jest branżą przeżywająca obecnie w Polsce rozkwit, dlatego tez jeżeli jesteśmy zainteresowani rozpoczęciem działalności deweloperskiej możemy mieć pewność, że w najbliższych latach nie zabraknie popytu na rynku nieruchomości i że uda nam się sprzedaż wybudowane mieszkania. Rentowność tej branży wynika również z faktu, iż lokator musi nie tylko zapłacić za wykup mieszkania, ale co miesiąc musi uiszczać czynsz, który jest dochodem firmy deweloperskiej.