Energia geotermalna.

Do jednych z bardziej popularnych rodzajów energii odnawialnych należy energia geotermalna. Drzemie ona w gruntach, skałach oraz niektórych płynach, które znajdują się w szczelinach skalnych. Wielu ekspertów przychyla się do twierdzenia, że nośnikiem takiej energii jest para wodna lub też woda w najczystszej postaci. Taki sposób pozyskiwania energii oparty jest w głównej mierze na wykorzystaniu energii cieplnej wnętrza ziemi. Jest to bardzo efektywne zwłaszcza w okolicach czynnych wulkanów oraz na terenach, które są aktywne pod względem sejsmicznym. Energia geotermalna ma jeden istotny atut, który nie może być lekceważony. Jest ona praktycznie niewyczerpalna. Wszystko to dlatego, że jest ona przenoszona z wnętrza ziemi za pomocą przewodzenia i konwekcji. Dzięki temu znajduje ona zastosowanie w coraz większej ilości miejsc. Teraz wykorzystywana jest ona na przykład w kąpieliskach, pompach ciepła czy też w przemyśle. Bierze także udział w hodowlach ryb. Energia znajdująca się w skałach jest ogromna.

Jak wyliczyli naukowcy skały znajdujące się na terenie Stanów Zjednoczonych zawierają w sobie moc, która jest w stanie zapewnić energię obywateli tego kraju na wiele lat. Nic więc dziwnego, że właśnie tam oraz we Francji, Australii oraz Republice Federalnej Niemiec działają już specjalne instalacje, których zadaniem jest pozyskiwanie energii właśnie taką drogą. Kolejną bardzo istotną zaletą energii geotermalnej jest to, że jej wykorzystanie do produkcji energii cieplnej jest znacznie bardziej ekonomiczne niż konwersja na energię elektryczną. Jeszcze lepiej energia z ziemi wypada przy węglu, którego użycie do produkcji energii generuje o pięćdziesiąt procent wyższe koszty. Jednym z nielicznych minusów jej jest to, że jej wykorzystywanie może nieść ze sobą zagrożenie dla środowiska naturalnego. W czasie tego procesu do atmosfery dostają się dość spore ilości szkodliwych gazów takich jak siarkowodór oraz dwutlenek węgla. Pojawia się także możliwość korozji urządzeń energetycznych.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.


Sonda

Jak ogrzewasz dom?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Luty 2019
P W Ś C P S N
« Lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  
Działalność deweloperska
    Decydując się na wejście do branży budowniczej firma musi posiadać duży kapitał, gdyż inwestycje związane z tym sektorem gospodarki są bezpośrednio związane z koniecznością ponoszenia wysokich nakładów. Budowa domu jest kosztem na który mało która rodzina może sobie pozwolić i za dostępną na koncie bankowym gotówkę i dzięki zaciągniętemu kredytowi. Nie każdy posiada zdolność kredytową, która pozwoli na zakup wymarzonego domu. Pamiętajmy, że firma decydująca się na budowanie nieruchomości, czy to w formie blokowiska, czy też domków osiedlowych, musi dysponować znacznie większym kapitałem. Jest to kwota niezbędna do pokrycia kosztów wybudowania kilkunastu mieszkań lub kilkunastu domów. Należy zatrudnić przeszkolonych fachowców, którzy zajmą się tym oraz opłacić materiały. Termin budowy może wachać się od kilku miesięcy do nawet kilkunastu. Nie jesteśmy więc w stanie przesunąć terminu płatności z dostawca niezbędnych dóbr o okres roku. Wszelkie należności muszą zatem być regulowane na bieżąco. W celu sfinansowania działalności można pomyśleć o kredycie bankowym. Bank po analizie naszego biznes planu, Tylko u nas kupisz fototapety 3D w dużej ilości wzorów dla każdego wnętrza. może wydać decyzję albo negatywną albo pozytywną. Należy pamiętać, że im wyższa kwota kredytu tym większe ryzyko dla banku przez co nie zawsze możemy taki kredyt otrzymać.

    Najlepszym rozwiązaniem będzie założenie spółki, co spowoduje możliwość obniżenia wysokości kapitału jakim powinniśmy dysponować. Im mniejsza kwota tym łatwiej ją zdobyć. Minusem tego typu rozwiązania jest fakt, że przy podejmowaniu najważniejszych dla firmy decyzji będziemy musieli liczyć się z opinią wspólnika, a także zyski będą dzielone na pół. Branża budowlana jest branżą przeżywająca obecnie w Polsce rozkwit, dlatego tez jeżeli jesteśmy zainteresowani rozpoczęciem działalności deweloperskiej możemy mieć pewność, że w najbliższych latach nie zabraknie popytu na rynku nieruchomości i że uda nam się sprzedaż wybudowane mieszkania. Rentowność tej branży wynika również z faktu, iż lokator musi nie tylko zapłacić za wykup mieszkania, ale co miesiąc musi uiszczać czynsz, który jest dochodem firmy deweloperskiej.