Energia prosto ze słońca

Wszyscy są zgodni, że przyszłością jest energia słoneczna. Stosowane do tej pory źródła energii powoli odchodzą do lamusa, węgiel, gaz i ropa naftowa kiedyś w końcu legną wyczerpaniu, należy więc coraz bardziej zastanawiać się nad przerzuceniem się na baterie i panele słoneczne. Konwertowanie ciepła z promieni słonecznych jest ekologiczne, przyjazne środowisku, a przede wszystkim światło słoneczne jest energią odnawialną i bardzo obiecującą. Odpowiednio zainstalowane panele słoneczne pozwalają w krótkim czasie zacząć oszczędzać energię. Panele takie, wyposażone są w baterie słoneczne, które zawierają elementy składowe zwane fotoogniwami lub ogniwami fotowoltaicznymi. Te ogniwa zbudowane są w dwóch krzemowych płytek, ściśle do siebie przylegających. Pomiędzy tymi płytkami, na ich styku, na wskutek promieni słonecznych, powstają ładunki elektryczne. Ogniwo od spodu pokryte jest metalową powłoką, która przewodzi prąd, a od góry, metalową siatkę. Zadaniem tych dwóch elementów jest odprowadzenie powstałego na skutek działania kolektora prądu stałego. Żeby powstały w ciągu dnia prąd mógł zostać wykorzystany w nocy, musi zostać odpowiednio zmagazynowany.

Do zmagazynowania prądu potrzebne są akumulatory.  Jednak w tym wypadku mamy do czynienia z prądem stałym, a nie zmienny, czyli takim, z którego korzysta większość urządzeń gospodarstwa domowego. Zatem by móc korzystać z powstałego prądu stałego, niezbędny jest falownik. Urządzenie to przekształca prąd stały w zmienny, dostosowując jego częstotliwość i napięcie do tych, jakie wymagane są przez naszą domową sieć energetyczną. A ile prądu tak naprawdę możemy uzyskać? Badania wykazują, że w ciągu roku w Polsce z 1m² baterii słonecznych jest możliwość uzyskania nawet 100 kWh energii elektrycznej. W związku z tym, ogniwo o powierzchni 25m² może zaopatrzyć w energię elektryczną nawet średniej wielkości dom jednorodzinny (oczywiście, wyłączając podgrzewanie wody i ogrzewanie domu). Może więc warto zainwestować w nowoczesne panele słoneczne?

3 komentarze do artykułu “Energia prosto ze słońca”

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.


Sonda

Jak ogrzewasz dom?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Luty 2019
P W Ś C P S N
« Lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  
Działalność deweloperska
    Decydując się na wejście do branży budowniczej firma musi posiadać duży kapitał, gdyż inwestycje związane z tym sektorem gospodarki są bezpośrednio związane z koniecznością ponoszenia wysokich nakładów. Budowa domu jest kosztem na który mało która rodzina może sobie pozwolić i za dostępną na koncie bankowym gotówkę i dzięki zaciągniętemu kredytowi. Nie każdy posiada zdolność kredytową, która pozwoli na zakup wymarzonego domu. Pamiętajmy, że firma decydująca się na budowanie nieruchomości, czy to w formie blokowiska, czy też domków osiedlowych, musi dysponować znacznie większym kapitałem. Jest to kwota niezbędna do pokrycia kosztów wybudowania kilkunastu mieszkań lub kilkunastu domów. Należy zatrudnić przeszkolonych fachowców, którzy zajmą się tym oraz opłacić materiały. Termin budowy może wachać się od kilku miesięcy do nawet kilkunastu. Nie jesteśmy więc w stanie przesunąć terminu płatności z dostawca niezbędnych dóbr o okres roku. Wszelkie należności muszą zatem być regulowane na bieżąco. W celu sfinansowania działalności można pomyśleć o kredycie bankowym. Bank po analizie naszego biznes planu, może wydać decyzję albo negatywną albo pozytywną. Należy pamiętać, że im wyższa kwota kredytu tym większe ryzyko dla banku przez co nie zawsze możemy taki kredyt otrzymać.

    Najlepszym rozwiązaniem będzie założenie spółki, co spowoduje możliwość obniżenia wysokości kapitału jakim powinniśmy dysponować. Im mniejsza kwota tym łatwiej ją zdobyć. Minusem tego typu rozwiązania jest fakt, że przy podejmowaniu najważniejszych dla firmy decyzji będziemy musieli liczyć się z opinią wspólnika, a także zyski będą dzielone na pół. Branża budowlana jest branżą przeżywająca obecnie w Polsce rozkwit, dlatego tez jeżeli jesteśmy zainteresowani rozpoczęciem działalności deweloperskiej możemy mieć pewność, że w najbliższych latach nie zabraknie popytu na rynku nieruchomości i że uda nam się sprzedaż wybudowane mieszkania. Rentowność tej branży wynika również z faktu, iż lokator musi nie tylko zapłacić za wykup mieszkania, ale co miesiąc musi uiszczać czynsz, który jest dochodem firmy deweloperskiej.