Energia w postaci wiatru.

Pozyskiwanie energii za pośrednictwem wiatru jest znane człowiekowi od kilkuset lat. Wiadomo, że wiatr do swoich celów wykorzystywali już Persowie. Wiatr był wykorzystywany wtedy do napędzania młynów, które znacznie szybciej mieliły wtedy zboże. Oczywiście jeżeli myślimy o wiatrakach nie możemy nie pominąć Holandii, która do tej pory jest z nimi kojarzona. Energia wiatrowa nie jest wcale reliktem przeszłości, która nigdy już nie wróci. Można powiedzieć, że potencjał jaki drzemie w ruchach powietrza jest na nowo odkrywany przez naukowców oraz polityków, którzy zaczynają robić wiele by wiatr stał się realną alternatywą dla tradycyjnych i niezbyt ekologicznych źródeł nieodnawialnych. Zainteresowanie energią pozyskiwaną z wiatru jest spore ponieważ dostrzegane są jego zalety, które do tej pory uważane były raczej za wady. Każdemu niemal człowiekowi zbyt gwałtowne ruchy powietrza kojarzą z niepewnością oraz zagrożeniem w postaci wichury czy też tornada. Tymczasem wiatr, nawet ten mocniejszy może się przysłużyć człowiekowi. Trzeba jednak wiedzieć jak go wykorzystać do dobrych celów. Jest on powszechny, co sprawia, że mamy stuprocentową pewność, że nigdy go nie zabraknie i nigdy jego pokłady nie zostaną wyczerpane. Nie wszystkie źródła mogą dać taką gwarancję.

Elektrownie wiatrowe, które odpowiadają za produkcję energii do tej pory zajmowały się przede wszystkim wytwarzaniem prądu. Z biegiem czasu energia, która jest tam wytwarzana znajduje zastosowanie w innych dziedzinach. Spowodowane jest to w dużej mierze przymusem ograniczania produkcji i emitowania do naszej atmosfery dwutlenku węgla oraz innych szkodliwych dla naszej planety substancji. Przełomem dla energii wiatrowej okazało się podpisanie przez wiele państwo protokołu z Kioto, który sprawił, że odnawialne źródła energii zaczęły być dostrzegane przez największe na świecie mocarstwa gospodarcze. W Polsce elektrownie wiatrowe powstają przede wszystkim nad morzem, gdzie warunki są najbardziej sprzyjające i dają szansę na wyprodukowanie największej ilości energii.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.


Sonda

Jak ogrzewasz dom?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Luty 2019
P W Ś C P S N
« Lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  
Działalność deweloperska
    Decydując się na wejście do branży budowniczej firma musi posiadać duży kapitał, gdyż inwestycje związane z tym sektorem gospodarki są bezpośrednio związane z koniecznością ponoszenia wysokich nakładów. Budowa domu jest kosztem na który mało która rodzina może sobie pozwolić i za dostępną na koncie bankowym gotówkę i dzięki zaciągniętemu kredytowi. Nie każdy posiada zdolność kredytową, która pozwoli na zakup wymarzonego domu. Pamiętajmy, że firma decydująca się na budowanie nieruchomości, czy to w formie blokowiska, czy też domków osiedlowych, musi dysponować znacznie większym kapitałem. Jest to kwota niezbędna do pokrycia kosztów wybudowania kilkunastu mieszkań lub kilkunastu domów. Należy zatrudnić przeszkolonych fachowców, którzy zajmą się tym oraz opłacić materiały. Termin budowy może wachać się od kilku miesięcy do nawet kilkunastu. Nie jesteśmy więc w stanie przesunąć terminu płatności z dostawca niezbędnych dóbr o okres roku. Wszelkie należności muszą zatem być regulowane na bieżąco. W celu sfinansowania działalności można pomyśleć o kredycie bankowym. Bank po analizie naszego biznes planu, może wydać decyzję albo negatywną albo pozytywną. Należy pamiętać, że im wyższa kwota kredytu tym większe ryzyko dla banku przez co nie zawsze możemy taki kredyt otrzymać.

    Najlepszym rozwiązaniem będzie założenie spółki, co spowoduje możliwość obniżenia wysokości kapitału jakim powinniśmy dysponować. Im mniejsza kwota tym łatwiej ją zdobyć. Minusem tego typu rozwiązania jest fakt, że przy podejmowaniu najważniejszych dla firmy decyzji będziemy musieli liczyć się z opinią wspólnika, a także zyski będą dzielone na pół. Branża budowlana jest branżą przeżywająca obecnie w Polsce rozkwit, dlatego tez jeżeli jesteśmy zainteresowani rozpoczęciem działalności deweloperskiej możemy mieć pewność, że w najbliższych latach nie zabraknie popytu na rynku nieruchomości i że uda nam się sprzedaż wybudowane mieszkania. Rentowność tej branży wynika również z faktu, iż lokator musi nie tylko zapłacić za wykup mieszkania, ale co miesiąc musi uiszczać czynsz, który jest dochodem firmy deweloperskiej.