Garaż

Garaż jest pomieszczeniem które nie jest nigdy wpisane na liście naszych porządków świątecznych, jednak to wcale nie oznacza, że nie powinno być ono sprzątane. Odkładanie starych narzędzi, czy też płynów i smarów do auta może spowodować, iż będzie on jedną wielką graciarnią. Jeżeli ans mąż nie planuje w najbliższym czasie zrobienia tam porządku to my udajmy się i uporządkujmy panujący tam bałagan. Pierwsza i najważniejsza przestroga dla pań, które nie zajmują isę sprawami technicznymi auta, aby nic nie wyrzucać, gdyż bez fachowej wiedzy trudno nam będzie ocenić co jest potrzebne, a co nie. Najważniejsze jest starcie kurzu, oczyszczenie półek ze smarów i olejów, a także uporządkowanie znajdujących się tam narzędzi. Z tym ostatnim oczywiście możemy mieć problemy jednak jeżeli odpowiednio zmotywujemy naszego współmałżonka to może nam pomóc. Kobiety zazwyczaj bardzo rzadko chodzą do garażu w związku z tym możemy zdziwić się bałaganem jaki tam panuje. Jeżeli przy każdym użyciu narzędzia brudzą się to trudno tak naprawdę o zachowanie porządku. Taki remont generalny  tym miejscu jak najbardziej przyda się w każdym garażu.

Pozwoli on nie tylko na posprzątanie bałaganu i znalezienie odpowiedniego miejsca dla każdych z tych rzeczy, ale przede wszystkim na pozbycie się smarów z powierzchni na których nie powinien się on znajdować. Jeżeli nasz mąż nie jest chętny w ogóle do pomocy w tej kwestii poprośmy go o doradzenie w zakresie tego co gdzie powinno się znajdować. Z racji faktu, że to on użytkuje garaż, a my jesteśmy jedynie rzadkim gościem powinien być on urządzony funkcjonalnie właśnie dla niego. To nasz mąż powinien wiedzieć, gdzie znajdują się jakie narzędzia, urządzenia, płyny itd. Postarajmy się zatem nie namieszać zbytnio i pozostawiać jak najwięcej rzeczy na swoim miejscu. W garażu znajduje się mało mebli oraz półek, a bardo dużo różnego rodzaju rzeczy od drobnych śrubek to duże akumulatory i baniaki z różnego rodzaju płynami. Aby je odpowiednio ułożyć, szczególnie rzeczy o mniejszych kształtach możemy zakupić pudełka lub pojemniki.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.


Sonda

Jak ogrzewasz dom?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Luty 2019
P W Ś C P S N
« Lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  
Działalność deweloperska
    Decydując się na wejście do branży budowniczej firma musi posiadać duży kapitał, gdyż inwestycje związane z tym sektorem gospodarki są bezpośrednio związane z koniecznością ponoszenia wysokich nakładów. Budowa domu jest kosztem na który mało która rodzina może sobie pozwolić i za dostępną na koncie bankowym gotówkę i dzięki zaciągniętemu kredytowi. Nie każdy posiada zdolność kredytową, która pozwoli na zakup wymarzonego domu. Pamiętajmy, że firma decydująca się na budowanie nieruchomości, czy to w formie blokowiska, czy też domków osiedlowych, musi dysponować znacznie większym kapitałem. Jest to kwota niezbędna do pokrycia kosztów wybudowania kilkunastu mieszkań lub kilkunastu domów. Należy zatrudnić przeszkolonych fachowców, którzy zajmą się tym oraz opłacić materiały. Termin budowy może wachać się od kilku miesięcy do nawet kilkunastu. Nie jesteśmy więc w stanie przesunąć terminu płatności z dostawca niezbędnych dóbr o okres roku. Wszelkie należności muszą zatem być regulowane na bieżąco. W celu sfinansowania działalności można pomyśleć o kredycie bankowym. Bank po analizie naszego biznes planu, może wydać decyzję albo negatywną albo pozytywną. Należy pamiętać, że im wyższa kwota kredytu tym większe ryzyko dla banku przez co nie zawsze możemy taki kredyt otrzymać.

    Najlepszym rozwiązaniem będzie założenie spółki, co spowoduje możliwość obniżenia wysokości kapitału jakim powinniśmy dysponować. Im mniejsza kwota tym łatwiej ją zdobyć. Minusem tego typu rozwiązania jest fakt, że przy podejmowaniu najważniejszych dla firmy decyzji będziemy musieli liczyć się z opinią wspólnika, a także zyski będą dzielone na pół. Branża budowlana jest branżą przeżywająca obecnie w Polsce rozkwit, dlatego tez jeżeli jesteśmy zainteresowani rozpoczęciem działalności deweloperskiej możemy mieć pewność, że w najbliższych latach nie zabraknie popytu na rynku nieruchomości i że uda nam się sprzedaż wybudowane mieszkania. Rentowność tej branży wynika również z faktu, iż lokator musi nie tylko zapłacić za wykup mieszkania, ale co miesiąc musi uiszczać czynsz, który jest dochodem firmy deweloperskiej.