Gdzie najlepiej zainstalować kolektory słoneczne?

Energia słoneczna poprzez zastosowanie paneli słonecznych zostaje zamieniona w energię cieplną, która zastosowana w warunkach domowych z powodzeniem wypiera tradycyjne źródła energii w wielu domach. Jeśli i ty nosisz się z zamiarem obniżenia swoich rachunków i czerpania energii w bardziej ekologiczny sposób musisz wiedzieć, gdzie najlepiej zainstalować zakupione panele. Nie można ich bowiem ustawić w dowolnym miejscu. Panele słoneczne można montować zarówno na dachach budynków, ich elewacjach, czy balkonach, a także bezpośrednio na ziemi. Odpowiedni wybór miejsca ustawienia, a także dobrze dobrany kat nachyleni to gwarancja osiągnięcia satysfakcjonującego wyniku w postaci energii cieplnej. Decydującym czynnikiem jest tutaj jak najdłuższy czas docierania promieni słonecznych. Dlatego też kolektory montuje się zazwyczaj od południowej strony, gdyż tam dociera najwięcej energii słonecznej.

Wszelkie odchylenia od tego kierunku wymagają zastosowania coraz to większych powierzchni panelu. Gdzie więc zamontować zakupione panele, by osiągnąć jak najlepsze korzyści? Sposobów jest kilka. Najbardziej popularne są kolektory przytwierdzone do dachu. Dzięki temu można je zamontować również na już stojących budynkach bez konieczności ingerencji w poszycie dachu. Jeśli dopiero budujemy dom warto od razu pomyśleć nad zastosowaniem energii odnawialnej. Jeśli się na nią zdecydujemy, możemy z powodzeniem wkomponować panele w płaszczyznę dachu, co da zniewalający efekt wizualny oraz szerokie możliwości korekty kąta pochylenia kolektora tak by jak najlepiej wykorzystać docierającą doń energię. Jeżeli z różnych względów nie możemy zainstalować systemu solarnego na górze z powodzeniem można do również przytwierdzić do ściany budynku. Najkorzystniej od południowej strony, co zapewni mu lepszą absorpcję energii dodatkowo odbijanej od wszelkich obiektów znajdujących się równolegle do niego. Nie ma również żadnych przeszkód w zainstalowaniu kolektorów słonecznych na balkonach, czy innych elementach architektonicznych a także na stałym gruncie. Taka instalacja jest dość korzystna również z innych względów. Otóż, by panel działał na najwyższych obrotach musi być czysty, a zainstalowanie go w zasięgu ręki ułatwia jego oczyszczanie i odpowiednią zmianę konta nachylenia. Mnogość opcji do wyboru i rosnąca samoświadomość ekologiczna sprawiają, że jest coraz popularniejsze źródło energii w naszych domach.

2 komentarze do artykułu “Gdzie najlepiej zainstalować kolektory słoneczne?”

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.


Sonda

Jak ogrzewasz dom?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Luty 2019
P W Ś C P S N
« Lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  
Działalność deweloperska
    Decydując się na wejście do branży budowniczej firma musi posiadać duży kapitał, gdyż inwestycje związane z tym sektorem gospodarki są bezpośrednio związane z koniecznością ponoszenia wysokich nakładów. Budowa domu jest kosztem na który mało która rodzina może sobie pozwolić i za dostępną na koncie bankowym gotówkę i dzięki zaciągniętemu kredytowi. Nie każdy posiada zdolność kredytową, która pozwoli na zakup wymarzonego domu. Pamiętajmy, że firma decydująca się na budowanie nieruchomości, czy to w formie blokowiska, czy też domków osiedlowych, musi dysponować znacznie większym kapitałem. Jest to kwota niezbędna do pokrycia kosztów wybudowania kilkunastu mieszkań lub kilkunastu domów. Należy zatrudnić przeszkolonych fachowców, którzy zajmą się tym oraz opłacić materiały. Termin budowy może wachać się od kilku miesięcy do nawet kilkunastu. Nie jesteśmy więc w stanie przesunąć terminu płatności z dostawca niezbędnych dóbr o okres roku. Wszelkie należności muszą zatem być regulowane na bieżąco. W celu sfinansowania działalności można pomyśleć o kredycie bankowym. Bank po analizie naszego biznes planu, może wydać decyzję albo negatywną albo pozytywną. Należy pamiętać, że im wyższa kwota kredytu tym większe ryzyko dla banku przez co nie zawsze możemy taki kredyt otrzymać.

    Najlepszym rozwiązaniem będzie założenie spółki, co spowoduje możliwość obniżenia wysokości kapitału jakim powinniśmy dysponować. Im mniejsza kwota tym łatwiej ją zdobyć. Minusem tego typu rozwiązania jest fakt, że przy podejmowaniu najważniejszych dla firmy decyzji będziemy musieli liczyć się z opinią wspólnika, a także zyski będą dzielone na pół. Branża budowlana jest branżą przeżywająca obecnie w Polsce rozkwit, dlatego tez jeżeli jesteśmy zainteresowani rozpoczęciem działalności deweloperskiej możemy mieć pewność, że w najbliższych latach nie zabraknie popytu na rynku nieruchomości i że uda nam się sprzedaż wybudowane mieszkania. Rentowność tej branży wynika również z faktu, iż lokator musi nie tylko zapłacić za wykup mieszkania, ale co miesiąc musi uiszczać czynsz, który jest dochodem firmy deweloperskiej.