Inwestycja w nieruchomości na giełdzie

W ostatnich latach, kiedy to powszechnie mówi się o kryzysie ekonomicznym na świecie i w Polsce, bardzo ważne jest, aby inwestować bezpiecznie i minimalizować ryzyko. Dlatego też giełda traci nieco na zainteresowaniu. Jest ona postrzegana jako inwestycja niezbyt bezpieczna. Jest jednakże możliwość inwestowania w bardzo różne rzeczy poprzez giełdę. Jeśli np. inwestuje się w nieruchomości, ryzyko jest stosunkowo niewielkie, ponieważ nieruchomości, w przeważającej większości przypadków, zarabiają w dłuższej perspektywie czasowej. Jest to zatem inwestycja obarczona małym ryzykiem. Oczywiście pewne ryzyko zawsze istnieje, bowiem nawet nieruchomość może czasem stracić na wartości, jeśli dana okolica straci na atrakcyjności. Należy jednakże zaznaczyć, że jest to ryzyko małe, a sytuacje takie są niezmiernie rzadkie. Inwestowanie na giełdzie w nieruchomości jest zatem bardzo popularne i popularność ta stale rośnie. Coraz częściej inwestowanie w nieruchomości jest popularniejsze niż np. w złoto, które przez wiele lat było uważane za bardzo bezpieczne i obarczone małym ryzykiem.

Comments are closed.


Sonda

Jak ogrzewasz dom?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Luty 2019
P W Ś C P S N
« Lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  
Działalność deweloperska
    Decydując się na wejście do branży budowniczej firma musi posiadać duży kapitał, gdyż inwestycje związane z tym sektorem gospodarki są bezpośrednio związane z koniecznością ponoszenia wysokich nakładów. Budowa domu jest kosztem na który mało która rodzina może sobie pozwolić i za dostępną na koncie bankowym gotówkę i dzięki zaciągniętemu kredytowi. Nie każdy posiada zdolność kredytową, która pozwoli na zakup wymarzonego domu. Pamiętajmy, że firma decydująca się na budowanie nieruchomości, czy to w formie blokowiska, czy też domków osiedlowych, musi dysponować znacznie większym kapitałem. Jest to kwota niezbędna do pokrycia kosztów wybudowania kilkunastu mieszkań lub kilkunastu domów. Należy zatrudnić przeszkolonych fachowców, którzy zajmą się tym oraz opłacić materiały. Termin budowy może wachać się od kilku miesięcy do nawet kilkunastu. Nie jesteśmy więc w stanie przesunąć terminu płatności z dostawca niezbędnych dóbr o okres roku. Wszelkie należności muszą zatem być regulowane na bieżąco. W celu sfinansowania działalności można pomyśleć o kredycie bankowym. Bank po analizie naszego biznes planu, może wydać decyzję albo negatywną albo pozytywną. Należy pamiętać, że im wyższa kwota kredytu tym większe ryzyko dla banku przez co nie zawsze możemy taki kredyt otrzymać.

    Najlepszym rozwiązaniem będzie założenie spółki, co spowoduje możliwość obniżenia wysokości kapitału jakim powinniśmy dysponować. Im mniejsza kwota tym łatwiej ją zdobyć. Minusem tego typu rozwiązania jest fakt, że przy podejmowaniu najważniejszych dla firmy decyzji będziemy musieli liczyć się z opinią wspólnika, a także zyski będą dzielone na pół. Branża budowlana jest branżą przeżywająca obecnie w Polsce rozkwit, dlatego tez jeżeli jesteśmy zainteresowani rozpoczęciem działalności deweloperskiej możemy mieć pewność, że w najbliższych latach nie zabraknie popytu na rynku nieruchomości i że uda nam się sprzedaż wybudowane mieszkania. Rentowność tej branży wynika również z faktu, iż lokator musi nie tylko zapłacić za wykup mieszkania, ale co miesiąc musi uiszczać czynsz, który jest dochodem firmy deweloperskiej.