Jak budować, by nie zbankrutować?

W Internecie aż roi się od ofert sprzedaży domów w różnym stopniu zaawansowania budowy. Wielkie budowle straszą pustymi oknami, a przecież mogłoby w nich właśnie tętnić życie. Oczywiście prędzej czy później znajdą oni swoich nabywców, co jednak z pierwotnymi właścicielami? W którym momencie popełnili błąd? Budowa domu wiąże się z ogromnymi kosztami, a orientacyjne kosztorysy dołączane standardowo do zamówionego planu budynku nijak się mają do rzeczywistych kosztów budowy. Wszystko dlatego, że taka wycena bardzo szybko traci swoja aktualność, gdyż ceny materiałów zmieniają się jak w kalejdoskopie. Większość ludzi o tym zapomina i dlatego nie jest w stanie dokończyć budowy. Jak więc budować by nie zbankrutować? Nieplanowane wydatki są  niestety stałą zmorą wszystkich budujących. Wynikają najczęściej z błędów popełnianych podczas budowy.

Dlatego też trzeba koniecznie przeanalizować dostępne fundusze i starać się do samego początku zaoszczędzić trochę pieniędzy, które przydadzą się w nieoczekiwanej sytuacji. Najlepsze są proste rozwiązania. Poczynając od projektu- gotowy będzie o wiele tańszy od przygotowywanego na specjalne zamówienie. Najlepiej wybierać proste projekty, gdyż zwarta budowla będzie łatwiejsza konstrukcyjnie do postawienia niż finezyjna bryła. Wszelkiego typu piwnice, balkony czy werandy generują dodatkowe koszty, więc na wstępie możemy o nich zapomnieć. Na ostateczny kosztorys ma również kształt dachu- i tu również sprawdza się zasada, że im prostszy tym tańszy w wykonaniu. Jeśli fundusze nie są zbyt wysokie warto również zastanowić się nad doborem metrażu. Mały domek, ostatnio bardzo modny, zdecydowanie mniej wyniesie niż moloch, który będzie świecił pustkami. Sarmackie czasy dawno minęły, a swój prym z oczywistych względów wiedzie minimalizm. Stosując się do tych wskazówek uda się zaoszczędzić sporą pulę pieniędzy. Na jednym wszakże nie warto oszczędzać, gdyż na pewno zemści się to w przyszłości. Materiały użyte do budowy domu powinny być jak najlepszej jakości. Żeby ograniczyć koszty można natomiast podczas niektórych prac zrezygnować z ekipy i wykonać je samodzielnie- zaoszczędzone w ten sposób pieniądze zasilą budżet budowy, a ty zyskasz satysfakcję, że brałeś aktywny udział w budowaniu własnego domu.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.


Sonda

Jak ogrzewasz dom?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Luty 2019
P W Ś C P S N
« Lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  
Działalność deweloperska
    Decydując się na wejście do branży budowniczej firma musi posiadać duży kapitał, gdyż inwestycje związane z tym sektorem gospodarki są bezpośrednio związane z koniecznością ponoszenia wysokich nakładów. Budowa domu jest kosztem na który mało która rodzina może sobie pozwolić i za dostępną na koncie bankowym gotówkę i dzięki zaciągniętemu kredytowi. Nie każdy posiada zdolność kredytową, która pozwoli na zakup wymarzonego domu. Pamiętajmy, że firma decydująca się na budowanie nieruchomości, czy to w formie blokowiska, czy też domków osiedlowych, musi dysponować znacznie większym kapitałem. Jest to kwota niezbędna do pokrycia kosztów wybudowania kilkunastu mieszkań lub kilkunastu domów. Należy zatrudnić przeszkolonych fachowców, którzy zajmą się tym oraz opłacić materiały. Termin budowy może wachać się od kilku miesięcy do nawet kilkunastu. Nie jesteśmy więc w stanie przesunąć terminu płatności z dostawca niezbędnych dóbr o okres roku. Wszelkie należności muszą zatem być regulowane na bieżąco. W celu sfinansowania działalności można pomyśleć o kredycie bankowym. Bank po analizie naszego biznes planu, może wydać decyzję albo negatywną albo pozytywną. Należy pamiętać, że im wyższa kwota kredytu tym większe ryzyko dla banku przez co nie zawsze możemy taki kredyt otrzymać.

    Najlepszym rozwiązaniem będzie założenie spółki, co spowoduje możliwość obniżenia wysokości kapitału jakim powinniśmy dysponować. Im mniejsza kwota tym łatwiej ją zdobyć. Minusem tego typu rozwiązania jest fakt, że przy podejmowaniu najważniejszych dla firmy decyzji będziemy musieli liczyć się z opinią wspólnika, a także zyski będą dzielone na pół. Branża budowlana jest branżą przeżywająca obecnie w Polsce rozkwit, dlatego tez jeżeli jesteśmy zainteresowani rozpoczęciem działalności deweloperskiej możemy mieć pewność, że w najbliższych latach nie zabraknie popytu na rynku nieruchomości i że uda nam się sprzedaż wybudowane mieszkania. Rentowność tej branży wynika również z faktu, iż lokator musi nie tylko zapłacić za wykup mieszkania, ale co miesiąc musi uiszczać czynsz, który jest dochodem firmy deweloperskiej.