Jak dbać o czystość w domu.

Jak dbać o czystość w domu? To pytanie zadaje sobie większość kobiet w Polsce. Również mężczyźni coraz częściej interesują się tym tematem. Istnieje szereg dobrze i mniej sprawdzonych sposobów na to, jak dbać o porządek w domu. Zaczynając od tych tradycyjnych, czyli miotła, odkurzacz i mop w ramach dbania o czystość podłogi. Popularne są też odkurzacze i mopy wodne, które myją za pomocą pary. Wszelkie specyfiki do podłóg także pomagają utrzymać je w czystości. Okna myjemy płynem specjalnie do tego przeznaczonym, do tego dwie lub trzy ścierki i gazeta do wypolerowania. Do ścierania kurzy mamy multum sprayów, typu Pronto. Nie tylko znika kurz, ale również meble błyszczą się, a kurz tak szybko nie osiada.

Do blatów i generalnie do kuchni możemy znaleźć kilkadziesiąt pozycji. W łazience pomocne jest mleczko dp czyszczenia różnych powierzchni, do dbania o czystość toalety służy domestos, stosowany w prawie każdym domu. Jak widać to wszystkiego są osobne produkty. Mleczka, spraye, płyny, proszki. Faktem jest, że dzięki nim nasz dom wygląda i pachnie świeżo. Ale czy istnieją inne sposoby? Coraz częśćiej spotykamy się z reklamami czyścików ekologicznych, które czyszczą za pomocą wody, bez użycia żadnej chemii. Wydawać by się mogło, że jest to rozwiązanie idealne – tanie, proekologiczne, wygodne. Niestety zakup owych czyścików wiąże się z wydaniem sumy rzędu 1000-3000zł. Interesujące jest, że kupno takich czyścików powoduje, że dom nie tylko jest jeszcze bardziej czysty, ale również pozytywnie wpływa na samopoczucie, ponieważ zupełnie oczyszcza dom z chemii. Dzieje się tak poprzez zawarte w nich cząsteczki nanosrebra. Osoby, które zakupiły takie czyściki są z nich głównie zadowolone. Nie trzeba kupować żadnych środków czystości, myje się za pomocą samej wody, czyścików nie trzeba prać, wystarczy opłukać je pod ciepłą wodą i przemyć szarym mydłem. Czyściki ekologiczne nie wyprą z rynku standardowych rozwiązań, ale społeczeństwo zaczyna być ku nim przychylne. Bardziej opłaca się zainwestować w nie i przez wiele lat nie martwić się o kupno chemicznych środków. Bez względu na to, jakimi sposobami dbamy o nasz dom, pamiętajmy, że to właśnie czystość i porządek są naszą wizytówką.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.


Sonda

Jak ogrzewasz dom?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Luty 2019
P W Ś C P S N
« Lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  
Działalność deweloperska
    Decydując się na wejście do branży budowniczej firma musi posiadać duży kapitał, gdyż inwestycje związane z tym sektorem gospodarki są bezpośrednio związane z koniecznością ponoszenia wysokich nakładów. Budowa domu jest kosztem na który mało która rodzina może sobie pozwolić i za dostępną na koncie bankowym gotówkę i dzięki zaciągniętemu kredytowi. Nie każdy posiada zdolność kredytową, która pozwoli na zakup wymarzonego domu. Pamiętajmy, że firma decydująca się na budowanie nieruchomości, czy to w formie blokowiska, czy też domków osiedlowych, musi dysponować znacznie większym kapitałem. Jest to kwota niezbędna do pokrycia kosztów wybudowania kilkunastu mieszkań lub kilkunastu domów. Należy zatrudnić przeszkolonych fachowców, którzy zajmą się tym oraz opłacić materiały. Termin budowy może wachać się od kilku miesięcy do nawet kilkunastu. Nie jesteśmy więc w stanie przesunąć terminu płatności z dostawca niezbędnych dóbr o okres roku. Wszelkie należności muszą zatem być regulowane na bieżąco. W celu sfinansowania działalności można pomyśleć o kredycie bankowym. Bank po analizie naszego biznes planu, może wydać decyzję albo negatywną albo pozytywną. Należy pamiętać, że im wyższa kwota kredytu tym większe ryzyko dla banku przez co nie zawsze możemy taki kredyt otrzymać.

    Najlepszym rozwiązaniem będzie założenie spółki, co spowoduje możliwość obniżenia wysokości kapitału jakim powinniśmy dysponować. Im mniejsza kwota tym łatwiej ją zdobyć. Minusem tego typu rozwiązania jest fakt, że przy podejmowaniu najważniejszych dla firmy decyzji będziemy musieli liczyć się z opinią wspólnika, a także zyski będą dzielone na pół. Branża budowlana jest branżą przeżywająca obecnie w Polsce rozkwit, dlatego tez jeżeli jesteśmy zainteresowani rozpoczęciem działalności deweloperskiej możemy mieć pewność, że w najbliższych latach nie zabraknie popytu na rynku nieruchomości i że uda nam się sprzedaż wybudowane mieszkania. Rentowność tej branży wynika również z faktu, iż lokator musi nie tylko zapłacić za wykup mieszkania, ale co miesiąc musi uiszczać czynsz, który jest dochodem firmy deweloperskiej.