Jak znaleźć dobrą ekipę budowlaną?

Chcesz spełnić marzenia i zbudować sobie dom. Masz plany, kosztorys, zabezpieczone na ten cel finanse. Do realizacji zadania brakuje ci jednak najważniejszego- odpowiedniej ekipy budowlanej. Znalezienie fachowców z odpowiednimi kwalifikacjami i przede wszystkim podejściem do projektu nie jest wcale tak łatwe, jak może się wydawać. Często bowiem zdarzają się sytuacje, że wykonawca weźmie pokaźną zaliczkę na poczet przyszłej pracy i już go potem na budowie nie zobaczysz. Dlatego też w trosce o własne nerwy i finanse, a także o planowe realizowanie inwestycji, przy poszukiwaniach odpowiedniej ekipy kieruj się poniższymi wskazówkami. Po pierwsze- najbardziej optymalnie by było, gdybyś skorzystał z usług profesjonalnej firmy budowlanej. Zwłaszcza takiej, która ma ugruntowaną renomę na rynku. Jednak to rozwiązanie jest zwykle dużo kosztowniejsze niż zatrudnienie małej ekipy. Jeśli jesteś zdecydowany na tańszy wariant zrób rekonesans w najbliższym otoczeniu.

Może twój znajomy czy ktoś z rodziny właśnie stawia dom i ma wypróbowaną, godną zaufania i dość tanią ekipę, którą może ci polecić. Polecenia znajomych są najbardziej wiarygodne, dlatego też bez obaw możesz z nich skorzystać. Jeśli jednak nikt z twojego otoczenia nie realizuje takiego przedsięwzięcia i nie zna nikogo wartego uwagi, zacznij szukać wykonawców w najbliższej okolicy. Jednak przed zaproponowaniem pracy postaraj się zweryfikować wiarygodność tej firmy. Pod uwagę weź przede wszystkim czas w jakim działa. Nie twierdzę wcale, że nie możesz zatrudnić dopiero co powstałej ekipy, jednak im dłużej ktoś utrzymuje się na rynku tym pewniejsze jest to, że dobrze wywiąże się ze zleconej pracy. Uważaj natomiast zdecydowanie na firmy, które bez oglądania planów, z biegu niejako, przedstawią ci wycenę kosztów zlecenia. Skąd mogą dokładnie wiedzieć ile ich czeka pracy. Od razu widać, że nie są to niezbyt uczciwi fachowcy. Zawsze też pytaj o wszelkiego rodzaju pozwolenia, nie każdy bowiem może prowadzić budowę- do tego trzeba posiadać specjalne uprawnienia. Jeśli znalazłeś kogoś, kto ma dobra opinię, posiada odpowiednie doświadczenie i wymagane uprawnienia uzgodnij wszelkiego rodzaju szczegóły i koniecznie spisz umowę. Tylko pisemna umowa może być przedmiotem jakichkolwiek roszczeń w przypadku nie wywiązania się wykonawcy z podjętej przez niego pracy. Jeśli fachowiec niechętnie patrzy na umowę- zrezygnuj z niego, oszczędzi ci to na pewno wielu problemów. Odpowiedzialny wykonawca nie boi się bowiem wziąć odpowiedzialności za wykonywaną pracę.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.


Sonda

Jak ogrzewasz dom?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Luty 2019
P W Ś C P S N
« Lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  
Działalność deweloperska
    Decydując się na wejście do branży budowniczej firma musi posiadać duży kapitał, gdyż inwestycje związane z tym sektorem gospodarki są bezpośrednio związane z koniecznością ponoszenia wysokich nakładów. Budowa domu jest kosztem na który mało która rodzina może sobie pozwolić i za dostępną na koncie bankowym gotówkę i dzięki zaciągniętemu kredytowi. Nie każdy posiada zdolność kredytową, która pozwoli na zakup wymarzonego domu. Pamiętajmy, że firma decydująca się na budowanie nieruchomości, czy to w formie blokowiska, czy też domków osiedlowych, musi dysponować znacznie większym kapitałem. Jest to kwota niezbędna do pokrycia kosztów wybudowania kilkunastu mieszkań lub kilkunastu domów. Należy zatrudnić przeszkolonych fachowców, którzy zajmą się tym oraz opłacić materiały. Termin budowy może wachać się od kilku miesięcy do nawet kilkunastu. Nie jesteśmy więc w stanie przesunąć terminu płatności z dostawca niezbędnych dóbr o okres roku. Wszelkie należności muszą zatem być regulowane na bieżąco. W celu sfinansowania działalności można pomyśleć o kredycie bankowym. Bank po analizie naszego biznes planu, http://www.gfg.pl/produkty/stacjonarne-systemy-gazowe/detekcja-mierniki-stacjonarne/miernik-ec22.html może wydać decyzję albo negatywną albo pozytywną. Należy pamiętać, że im wyższa kwota kredytu tym większe ryzyko dla banku przez co nie zawsze możemy taki kredyt otrzymać.

    Najlepszym rozwiązaniem będzie założenie spółki, co spowoduje możliwość obniżenia wysokości kapitału jakim powinniśmy dysponować. Im mniejsza kwota tym łatwiej ją zdobyć. Minusem tego typu rozwiązania jest fakt, że przy podejmowaniu najważniejszych dla firmy decyzji będziemy musieli liczyć się z opinią wspólnika, a także zyski będą dzielone na pół. Branża budowlana jest branżą przeżywająca obecnie w Polsce rozkwit, dlatego tez jeżeli jesteśmy zainteresowani rozpoczęciem działalności deweloperskiej możemy mieć pewność, że w najbliższych latach nie zabraknie popytu na rynku nieruchomości i że uda nam się sprzedaż wybudowane mieszkania. Rentowność tej branży wynika również z faktu, iż lokator musi nie tylko zapłacić za wykup mieszkania, ale co miesiąc musi uiszczać czynsz, który jest dochodem firmy deweloperskiej.