Kawalerka jej zalety i wady

Coraz więcej osób decyduje się na zakup kawalerki, chociaż z drugiej strony pojawia się coraz więcej negatywnych opinii na jej temat. Co przyczynia się do ich powstawania oraz do zwiększenia zainteresowania mieszkaniem jednoosobowym?

Przede wszystkim każdy chciałby mieć swoje własne mieszkanko, jednak ceny występujące na rynku nieruchomości są na tyle wysokie, iż nie każdego na to stać. Kawalerki sa więc dogodnym rozwiązaniem dla osób z niską zdolnością kredytową. Jeden pokój jest tańszy niż dwa, czy trzy pokoje. Decydując się na wspólne życie warto mieć coś swojego, a nie wynajmować na przykład ze znajomymi mieszkanie.

Jaki może być dom? Popularny jest dom z drewna. Można w nim ustawić stoły dębowe, a wykończenia wnętrz to podstawa, bo pięknie wykończone lokum na pewno przetrwa lata. Mieszkania Poznań mają wysoką klasę. Do ich sprzątania potrzebne są wysokiej klasy środki czystości. Do meblowania wnętrz stosuje się także technorattan.

Kawalerki cieszą się dużą popularności wśród młodych par planujących lub tez będących od razu po ślubie, a także dla osób samotnych.  Mieszkanie w jednym pokoju może być bardzo uciążliwe, szczególnie podczas wizyty gości. Nie mamy wówczas możliwości zaproszenia do siebie na noc dużej liczby osób, a sami musimy spać na podłodze ze względu na brak miejsca na drugie łóżko. W takich warunkach brak jest intymności oraz swobody. Kawalerki charakteryzują się zazwyczaj mała przestrzenią, dlatego też rzadko wybierane są przez osoby dziećmi. Dla rodzin najlepszym rozwiązaniem są mieszkania kilku pokojowe, a więc takie w których rodzice i dzieci znajdują się w oddzielnych pomieszczeniach. Niestety są to rozwiązania z reguły droższe i kosztowniejsze. Kawalerki w strukturze wszystkich mieszkań budowanych przez deweloperów nie znajdują się na pierwszym miejscu. Zazwyczaj najchętniej kupowane są dwu lub trzypokojowe mieszkania, jednak o dziwo najłatwiej jest uzyskać kredyt na zakup właśnie kawalerki. Jest on o wiele niższy przez co wymagany jest o wiele niższa kwota kapitału własnego i jest on dostępniejszy dla większej liczby osób. Jeżeli ktoś pasjonuje się aranżacją wnętrz niestety nie będzie mógł zbytnio poszaleć w jednopokojowym mieszkaniu. Rozmieszczenie mebli musi być tam praktyczne i tak dokonane aby wszystko zmieścić, co w przypadku rzeczy kobiety jest bardzo trudne do zrealizowania.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.


Sonda

Jak ogrzewasz dom?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Luty 2019
P W Ś C P S N
« Lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  
Działalność deweloperska
    Decydując się na wejście do branży budowniczej firma musi posiadać duży kapitał, gdyż inwestycje związane z tym sektorem gospodarki są bezpośrednio związane z koniecznością ponoszenia wysokich nakładów. Budowa domu jest kosztem na który mało która rodzina może sobie pozwolić i za dostępną na koncie bankowym gotówkę i dzięki zaciągniętemu kredytowi. Nie każdy posiada zdolność kredytową, która pozwoli na zakup wymarzonego domu. Pamiętajmy, że firma decydująca się na budowanie nieruchomości, czy to w formie blokowiska, czy też domków osiedlowych, musi dysponować znacznie większym kapitałem. Jest to kwota niezbędna do pokrycia kosztów wybudowania kilkunastu mieszkań lub kilkunastu domów. Należy zatrudnić przeszkolonych fachowców, którzy zajmą się tym oraz opłacić materiały. Termin budowy może wachać się od kilku miesięcy do nawet kilkunastu. Nie jesteśmy więc w stanie przesunąć terminu płatności z dostawca niezbędnych dóbr o okres roku. Wszelkie należności muszą zatem być regulowane na bieżąco. W celu sfinansowania działalności można pomyśleć o kredycie bankowym. Bank po analizie naszego biznes planu, może wydać decyzję albo negatywną albo pozytywną. Należy pamiętać, że im wyższa kwota kredytu tym większe ryzyko dla banku przez co nie zawsze możemy taki kredyt otrzymać.

    Najlepszym rozwiązaniem będzie założenie spółki, co spowoduje możliwość obniżenia wysokości kapitału jakim powinniśmy dysponować. Im mniejsza kwota tym łatwiej ją zdobyć. Minusem tego typu rozwiązania jest fakt, że przy podejmowaniu najważniejszych dla firmy decyzji będziemy musieli liczyć się z opinią wspólnika, a także zyski będą dzielone na pół. Branża budowlana jest branżą przeżywająca obecnie w Polsce rozkwit, dlatego tez jeżeli jesteśmy zainteresowani rozpoczęciem działalności deweloperskiej możemy mieć pewność, że w najbliższych latach nie zabraknie popytu na rynku nieruchomości i że uda nam się sprzedaż wybudowane mieszkania. Rentowność tej branży wynika również z faktu, iż lokator musi nie tylko zapłacić za wykup mieszkania, ale co miesiąc musi uiszczać czynsz, który jest dochodem firmy deweloperskiej.