Kolektory słoneczne- dofinansowanie.

Kolektory słoneczne są przez rządy krajów Unii Europejskiej traktowane jako urządzenia, które w niedługim czasie powinny odgrywać bardzo istotną rolę w procesie dostarczania energii do gospodarstw domowych. Na razie jednak w Polsce trudno zaobserwować by ludzie jakoś na masową skalę w nie inwestowali. Być może dzieje się to z tego powodu, że na razie zbyt mało osób zna wszystkie podstawowe zalety takiego rozwiązania. Kolektory słoneczne uchodzą także za rzeczy drogie, które przeznaczone są jedynie dla ludzi posiadających większe dochody niż średnia krajowa. Co prawda na początku może się to wydawać sporym wydatkiem, jednak gdy podliczymy spokojnie wszystkie koszty uznamy, że inwestycja tego rodzaju może nam przynieść sporo korzyści już po kilku miesiącach jej funkcjonowania. Osoby, które chcą mieć na swoich dachach zamontowane kolektory słoneczne mogą także skorzystać z udogodnień, które są oferowane przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Od pewnego czasu oferuje dotacje na zakup kolektorów słonecznych dla klientów indywidualnych. Fundusz na ten cel przeznacza środki wynoszące około trzystu milionów złotych. By otrzymać takie środki trzeba najpierw wziąć kredyt. Potrzebne jest to z tego względu, że fundusz dotacje przekazuje właśnie bankom. Te z kolei o te pieniądze pomniejszają wartość udzielonego wcześniej kredytu. Oprócz tego warunku trzeba jeszcze spełnić dwa inne podstawowe kryteria. Konieczne jest także to by kredytobiorcą była taka osoba, która jest właścicielem domu, na którym ma być umieszczona instalacja słoneczna. Dopuszczalne jest także to by właścicielem była wspólnota mieszkaniowa. Osoba, która stara się o dotację nie może być także beneficjentem korzystania z miejskiej sieci cieplnej. Całą inwestycję należy bardzo dobrze przemyśleć jeszcze przed zaciągnięciem kredytu. Trzeba mieć świadomość tego, że kolektory mają służyć przede wszystkim do ogrzewania wody użytkowej. Oprócz nich konieczne jest posiadanie innych źródeł ciepła. Nie można wszystkiego opierać jedynie na kolektorach słonecznych, które jak wiele innych rzeczy może ulec awarii lub uszkodzeniu.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.


Sonda

Jak ogrzewasz dom?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Luty 2019
P W Ś C P S N
« Lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  
Działalność deweloperska
    Decydując się na wejście do branży budowniczej firma musi posiadać duży kapitał, gdyż inwestycje związane z tym sektorem gospodarki są bezpośrednio związane z koniecznością ponoszenia wysokich nakładów. Budowa domu jest kosztem na który mało która rodzina może sobie pozwolić i za dostępną na koncie bankowym gotówkę i dzięki zaciągniętemu kredytowi. Nie każdy posiada zdolność kredytową, która pozwoli na zakup wymarzonego domu. Pamiętajmy, że firma decydująca się na budowanie nieruchomości, czy to w formie blokowiska, czy też domków osiedlowych, musi dysponować znacznie większym kapitałem. Jest to kwota niezbędna do pokrycia kosztów wybudowania kilkunastu mieszkań lub kilkunastu domów. Należy zatrudnić przeszkolonych fachowców, którzy zajmą się tym oraz opłacić materiały. Termin budowy może wachać się od kilku miesięcy do nawet kilkunastu. Nie jesteśmy więc w stanie przesunąć terminu płatności z dostawca niezbędnych dóbr o okres roku. Wszelkie należności muszą zatem być regulowane na bieżąco. W celu sfinansowania działalności można pomyśleć o kredycie bankowym. Bank po analizie naszego biznes planu, może wydać decyzję albo negatywną albo pozytywną. Należy pamiętać, że im wyższa kwota kredytu tym większe ryzyko dla banku przez co nie zawsze możemy taki kredyt otrzymać.

    Najlepszym rozwiązaniem będzie założenie spółki, co spowoduje możliwość obniżenia wysokości kapitału jakim powinniśmy dysponować. Im mniejsza kwota tym łatwiej ją zdobyć. Minusem tego typu rozwiązania jest fakt, że przy podejmowaniu najważniejszych dla firmy decyzji będziemy musieli liczyć się z opinią wspólnika, a także zyski będą dzielone na pół. Branża budowlana jest branżą przeżywająca obecnie w Polsce rozkwit, dlatego tez jeżeli jesteśmy zainteresowani rozpoczęciem działalności deweloperskiej możemy mieć pewność, że w najbliższych latach nie zabraknie popytu na rynku nieruchomości i że uda nam się sprzedaż wybudowane mieszkania. Rentowność tej branży wynika również z faktu, iż lokator musi nie tylko zapłacić za wykup mieszkania, ale co miesiąc musi uiszczać czynsz, który jest dochodem firmy deweloperskiej.