Kolektory słoneczne i zasady montowania.

Kolektory słoneczne potrafią być niezwykle skuteczne w swoim działaniu. Jeżeli są one dobrze zamontowane możemy oczekiwać, że staną się one jeszcze bardziej efektywne niż się spodziewaliśmy. Nie jest trudno dobrze zamontować kolektory słoneczne. Trzeba jedynie wiedzieć w jakich miejscach sprawdzają się one najlepiej. Miejsce działania kolektorów jest kluczowej dla całej inwestycji. Oczywiście instalacja solarna żyje w przeważającej mierze z promieni słonecznych. Trzeba ją umieścić ją w taki sposób by umożliwić promieniom dotarcie do niej. Kolektor pobiera najwięcej promieni słonecznych w sytuacji, gdy jest on skierowany w stronę południową. Odchylony powinien być na poziomie trzydziestu stopni na wschód lub zachód. Bardzo ważną rolę odgrywa tutaj prawidłowy kąt nachylenia instalacji. Idealnym kątem zdaniem specjalistów jest kąt czterdziestu stopni. W wyjątkowych sytuacjach zdarza się tak, że dach nie jest skierowany w kierunku południowym.

W razie takiej ewentualności należy zastosować stelaż, którego zadaniem będzie skierowanie kolektora we właściwą stronę. Istnieją takie przeciwwskazania, które powodują, że zamontowanie kolektorów słonecznych jest niewskazane lub też po prostu nieopłacalne. Głównymi przyczynami, które mogą wystąpić to niezbyt sprzyjające warunki montażu i pracy instalacji. Systemy solarne nie powinny być zamontowane w razie prawdopodobieństwa tego, że byłby one przez większość czasu zacienione przez wysokie drzewa. Zdarza się tak to najczęściej w przypadku działek znajdujący się w okolicach lasów. Nie warto ich montować także w sąsiedztwie bardzo wysokich budynków, które hamują dostęp do promieni słonecznych. Ich działanie będzie nieafektywne również wtedy, gdy nie będzie możliwości ich zainstalowania pod odpowiednimi kontami nachylenia. Z korektorów słonecznych trzeba korzystać cały czas. Nie można pozwalać na to by były one uruchamiane jedynie co jakiś czas. Takie postępowanie może doprowadzić do przeciążeń termicznych instalacji, co skutkuje ich skróconą żywotnością.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.


Sonda

Jak ogrzewasz dom?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Luty 2019
P W Ś C P S N
« Lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  
Działalność deweloperska
    Decydując się na wejście do branży budowniczej firma musi posiadać duży kapitał, gdyż inwestycje związane z tym sektorem gospodarki są bezpośrednio związane z koniecznością ponoszenia wysokich nakładów. Budowa domu jest kosztem na który mało która rodzina może sobie pozwolić i za dostępną na koncie bankowym gotówkę i dzięki zaciągniętemu kredytowi. Nie każdy posiada zdolność kredytową, która pozwoli na zakup wymarzonego domu. Pamiętajmy, że firma decydująca się na budowanie nieruchomości, czy to w formie blokowiska, czy też domków osiedlowych, musi dysponować znacznie większym kapitałem. Jest to kwota niezbędna do pokrycia kosztów wybudowania kilkunastu mieszkań lub kilkunastu domów. Należy zatrudnić przeszkolonych fachowców, którzy zajmą się tym oraz opłacić materiały. Termin budowy może wachać się od kilku miesięcy do nawet kilkunastu. Nie jesteśmy więc w stanie przesunąć terminu płatności z dostawca niezbędnych dóbr o okres roku. Wszelkie należności muszą zatem być regulowane na bieżąco. W celu sfinansowania działalności można pomyśleć o kredycie bankowym. Bank po analizie naszego biznes planu, może wydać decyzję albo negatywną albo pozytywną. Należy pamiętać, że im wyższa kwota kredytu tym większe ryzyko dla banku przez co nie zawsze możemy taki kredyt otrzymać.

    Najlepszym rozwiązaniem będzie założenie spółki, co spowoduje możliwość obniżenia wysokości kapitału jakim powinniśmy dysponować. Im mniejsza kwota tym łatwiej ją zdobyć. Minusem tego typu rozwiązania jest fakt, że przy podejmowaniu najważniejszych dla firmy decyzji będziemy musieli liczyć się z opinią wspólnika, a także zyski będą dzielone na pół. Branża budowlana jest branżą przeżywająca obecnie w Polsce rozkwit, dlatego tez jeżeli jesteśmy zainteresowani rozpoczęciem działalności deweloperskiej możemy mieć pewność, że w najbliższych latach nie zabraknie popytu na rynku nieruchomości i że uda nam się sprzedaż wybudowane mieszkania. Rentowność tej branży wynika również z faktu, iż lokator musi nie tylko zapłacić za wykup mieszkania, ale co miesiąc musi uiszczać czynsz, który jest dochodem firmy deweloperskiej.