Kręć się, wiatraku!

Niejednokrotnie jadąc samochodem czy autobusem widzi się stające na wzgórzach wiatraki prądotwórcze. To nowoczesne rozwiązanie, przyjazne dla środowiska i oszczędne dla kieszeni, staje się coraz częściej wybieranym rozwiązaniem w naszym kraju. Dodatkowo wzbudza okrzyki entuzjazmu wśród ekologów, którzy na każdym kroku podkreślają ten w 100% ekologiczny sposób pozyskiwania energii. Dodatkowo, jest to również sposób ekonomiczny, na którym można zacząć zarabiać sprzedając nadwyżki wytworzonej energii. Przydomowe elektrownie wiatrowe osadzane są w gruncie, na wysokich masztach. Najlepiej, jak najwyżej się da – dużo więcej energii uzyskamy montując wiatrak na wzgórzu niż rzecz jasna w dolince. Do zbudowania takiego obiektu potrzebne jest pozwolenie na budowę. Wiatraki pracują tylko wtedy, gdy wieje wiatr. Zainstalowany w nich zostaje jeden z dwóch rodzajów prądnic. Elektrownie wiatrakowe posiadające prądnicę prądu stałego mogą zasilić obiekt, jeśli jest on wyposażone w wyspecjalizowane akumulatory przystosowane do gromadzenia energii i regulowania napięcia.

Te zaś, które są wyposażone w prądnice małe, muszą dodatkowo posiadać falownik, który dostarcza prąd przemienny. Przydomowa elektrownia wiatrowa jest bardzo korzystna dla gospodarstwa domowego – wspomaga system centralnego ogrzewania oraz podgrzewa wodę użytkową. Znacząco przyczynia się do zmniejszenia (a nawet całkowitego wyłączenia) stosowania standardowych nośników energii, czyli węgla, gazu, czy energii elektrycznej. Przy okazji, dzięki ekologiczności wiatraków, zmniejsza się emisja dwutlenku węgla do atmosfery. Takie dodatkowe źródło energii wystarczy nawet na całkowite zasilenie średniej wielkości domków, dzięki czemu z czasem można zrezygnować z konwencjonalnych źródeł energii, albo znacząco zredukować korzystanie z nich. Może zatem warto poszerzyć swoją wiedzę na temat elektrowni wiatrowych i sprawdzić, czy w naszym gospodarstwie mamy możliwość wybudowania masztu z wiatrakiem?

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.


Sonda

Jak ogrzewasz dom?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Luty 2019
P W Ś C P S N
« Lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  
Działalność deweloperska
    Decydując się na wejście do branży budowniczej firma musi posiadać duży kapitał, gdyż inwestycje związane z tym sektorem gospodarki są bezpośrednio związane z koniecznością ponoszenia wysokich nakładów. Budowa domu jest kosztem na który mało która rodzina może sobie pozwolić i za dostępną na koncie bankowym gotówkę i dzięki zaciągniętemu kredytowi. Nie każdy posiada zdolność kredytową, która pozwoli na zakup wymarzonego domu. Pamiętajmy, że firma decydująca się na budowanie nieruchomości, czy to w formie blokowiska, czy też domków osiedlowych, musi dysponować znacznie większym kapitałem. Jest to kwota niezbędna do pokrycia kosztów wybudowania kilkunastu mieszkań lub kilkunastu domów. Należy zatrudnić przeszkolonych fachowców, którzy zajmą się tym oraz opłacić materiały. Termin budowy może wachać się od kilku miesięcy do nawet kilkunastu. Nie jesteśmy więc w stanie przesunąć terminu płatności z dostawca niezbędnych dóbr o okres roku. Wszelkie należności muszą zatem być regulowane na bieżąco. W celu sfinansowania działalności można pomyśleć o kredycie bankowym. Bank po analizie naszego biznes planu, może wydać decyzję albo negatywną albo pozytywną. Należy pamiętać, że im wyższa kwota kredytu tym większe ryzyko dla banku przez co nie zawsze możemy taki kredyt otrzymać.

    Najlepszym rozwiązaniem będzie założenie spółki, co spowoduje możliwość obniżenia wysokości kapitału jakim powinniśmy dysponować. Im mniejsza kwota tym łatwiej ją zdobyć. Minusem tego typu rozwiązania jest fakt, że przy podejmowaniu najważniejszych dla firmy decyzji będziemy musieli liczyć się z opinią wspólnika, a także zyski będą dzielone na pół. Branża budowlana jest branżą przeżywająca obecnie w Polsce rozkwit, dlatego tez jeżeli jesteśmy zainteresowani rozpoczęciem działalności deweloperskiej możemy mieć pewność, że w najbliższych latach nie zabraknie popytu na rynku nieruchomości i że uda nam się sprzedaż wybudowane mieszkania. Rentowność tej branży wynika również z faktu, iż lokator musi nie tylko zapłacić za wykup mieszkania, ale co miesiąc musi uiszczać czynsz, który jest dochodem firmy deweloperskiej.