Małe też może być funkcjonalne

Każdy z nas marzy o własnym domu. Jednak marzenia te w obecnych czasach są dość trudne do zrealizowania. Przyczynia się do tego dość niestabilna sytuacja finansowa. Dlatego też decyzja o budowie własnego domu poprzedzona jest zazwyczaj szeregiem kalkulacji i długich rozmyślań. W większości przypadków jednak decyzja zostaje podjęta na korzyść budowy. Jednak ograniczenia finansowe sprawiają, że coraz częściej rezygnujemy z budowy dużych, przestronnych domów. W ostatnim czasie bardzo modne stały się małe, przytulne domki, najczęściej z poddaszem użytkowym. Małe też jest piękne. Odpowiednio dobrany projekt sprawi, że nawet na niewielkim metrażu cała rodzina będzie czuła się jak u siebie. Lepiej bowiem jest zbudować dom, który będziemy w stanie później utrzymać, nie mówiąc już o kosztach budowy. Tendencja widoczna na obecnym rynku raczej będzie się utrzymywała. Koszty budowy domu od podstaw są na tyle wysokie, by skutecznie zawężać pole manewru chętnym podjęcia wyzwania. Dzięki jednak doskonałej bazie projektów każdy może znaleźć coś dla siebie. Przy podejmowaniu decyzji warto skonfrontować swoje oczekiwania z tym co oferuje nam projekt. Unikajmy przesady i realnie wyznaczmy swoje potrzeby. W razie potrzeby zadbajmy, by projekt zakładał w sobie możliwość rozbudowy.

Będzie to doskonałe wyjście, gdy w późniejszym okresie nasze dzieci będą chciały z nami zamieszkać.  Niewielki domek wbrew powszechnym opiniom nie musi wcale przypominać garażu. Ciekawa elewacja na pewno go ożywi, choć i bez tego oferowane projekty są estetyczne, a ich prostota zawiera w sobie coś wręcz elektryzującego. Łatwiej jest stworzyć w takim domku odpowiedni klimat, a także azyl dla każdego członka rodziny. Należy jednak pamiętać, że nie każdy mały dom będzie tańszy w budowie od dużego. Wszystko zależy właśnie od stopnia skomplikowania bryły budynku. Prosty dom na planie prostokąta zbudujemy o wiele taniej. Najlepszym wyjściem, dającym duże pole manewru odnośnie planowania i dodatkową przestrzeń, a także lepszą wydajność późniejszego ogrzewania jest domek z użytkowym poddaszem. Jego zwarta konstrukcja nie wygeneruje zbyt dużych kosztów i dzięki temu marzenia o własnym domu bardzo szybko mogą zostać urzeczywistnione.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.


Sonda

Jak ogrzewasz dom?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Luty 2019
P W Ś C P S N
« Lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  
Działalność deweloperska
    Decydując się na wejście do branży budowniczej firma musi posiadać duży kapitał, gdyż inwestycje związane z tym sektorem gospodarki są bezpośrednio związane z koniecznością ponoszenia wysokich nakładów. Budowa domu jest kosztem na który mało która rodzina może sobie pozwolić i za dostępną na koncie bankowym gotówkę i dzięki zaciągniętemu kredytowi. Nie każdy posiada zdolność kredytową, która pozwoli na zakup wymarzonego domu. Pamiętajmy, że firma decydująca się na budowanie nieruchomości, czy to w formie blokowiska, czy też domków osiedlowych, musi dysponować znacznie większym kapitałem. Jest to kwota niezbędna do pokrycia kosztów wybudowania kilkunastu mieszkań lub kilkunastu domów. Należy zatrudnić przeszkolonych fachowców, którzy zajmą się tym oraz opłacić materiały. Termin budowy może wachać się od kilku miesięcy do nawet kilkunastu. Nie jesteśmy więc w stanie przesunąć terminu płatności z dostawca niezbędnych dóbr o okres roku. Wszelkie należności muszą zatem być regulowane na bieżąco. W celu sfinansowania działalności można pomyśleć o kredycie bankowym. Bank po analizie naszego biznes planu, może wydać decyzję albo negatywną albo pozytywną. Należy pamiętać, że im wyższa kwota kredytu tym większe ryzyko dla banku przez co nie zawsze możemy taki kredyt otrzymać.

    Najlepszym rozwiązaniem będzie założenie spółki, co spowoduje możliwość obniżenia wysokości kapitału jakim powinniśmy dysponować. Im mniejsza kwota tym łatwiej ją zdobyć. Minusem tego typu rozwiązania jest fakt, że przy podejmowaniu najważniejszych dla firmy decyzji będziemy musieli liczyć się z opinią wspólnika, a także zyski będą dzielone na pół. Branża budowlana jest branżą przeżywająca obecnie w Polsce rozkwit, dlatego tez jeżeli jesteśmy zainteresowani rozpoczęciem działalności deweloperskiej możemy mieć pewność, że w najbliższych latach nie zabraknie popytu na rynku nieruchomości i że uda nam się sprzedaż wybudowane mieszkania. Rentowność tej branży wynika również z faktu, iż lokator musi nie tylko zapłacić za wykup mieszkania, ale co miesiąc musi uiszczać czynsz, który jest dochodem firmy deweloperskiej.