Mieszkanie dla studenta

Wybierając mieszkanie dla studenta należy wziąć pod uwagę kilka aspektów. Przede wszystkim bardzo ważna jest jego lokalizacja. Osoba przyjeżdżająca do nowego miasta ma bardzo często problemy z odnalezieniem się w nowym miejscu, z odszukaniem ulic, przez co najlepszą lokalizacją jest dzielnica znajdująca się blisko uczelni na której będzie zaczynał studia. Pozwoli to na zaoszczędzenie czasu na dojazdy. Jeżeli odległość będzie mała będzie mógł on chodzić nawet na pieszo, co w przypadku ciepłych miesięcy jak na przykład ma, czy czerwiec jest szczególnie zalecane. Odpowiednie lokum dla osoby studiującej powinno być również tanie.

Student z reguły nie jest w stanie wynająć na własny koszt całego mieszkania w związku z czym najczęściej decyduje się na wynajem kawalerki lub mieszkania z innymi osobami. Ta druga opcja jest związana z wieloma zaletami oraz wadami. Przede wszystkim decydując się na zamieszkanie z obcymi osobami możemy natrafić na ludzi nieuczciwych, którzy posiadają zupełnie odmienny tryb życia od naszego oraz którzy się są chętni do przystosowania się do ogólnie panujących warunków. Możemy spodziewać się wówczas głośnej muzyki podczas sesji lub awantur z powodu wizyty znajomych. Problemem może być również podział obowiązków. Zdecydowaną zaletą jednak jest sytuacja odwrotna, a więc możliwość poznawania ciekawych i interesujących ludzi. Jeżeli natrafimy na takich lub jeżeli zamieszkamy ze znajomymi, których już wcześniej znaliśmy możemy być bardzo zadowoleni z tej decyzji. Mieszkanie dla studenta powinno być opcją dogodną zarówno do intensywnej nauki jak i do intensywnego spędzania wolnego czasu. Każdy student ceni sobie imprezy oraz domówki, lecz nikogo nie ominie sesja i konieczność nauki do egzaminów. W związku z tym ważne jest mieć i wyrozumiałych sąsiadów i elastycznych współlokatorów. Decydując się na zamieszkanie w kilku osobowym pokoju postarajmy się wybrać jak największy metraż. Nie będziemy się wówczas gnieździć i znajdzie się miejsce na wszystkie potrzebne nam rzeczy.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.


Sonda

Jak ogrzewasz dom?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Luty 2019
P W Ś C P S N
« Lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  
Działalność deweloperska
    Decydując się na wejście do branży budowniczej firma musi posiadać duży kapitał, gdyż inwestycje związane z tym sektorem gospodarki są bezpośrednio związane z koniecznością ponoszenia wysokich nakładów. Budowa domu jest kosztem na który mało która rodzina może sobie pozwolić i za dostępną na koncie bankowym gotówkę i dzięki zaciągniętemu kredytowi. Nie każdy posiada zdolność kredytową, która pozwoli na zakup wymarzonego domu. Pamiętajmy, że firma decydująca się na budowanie nieruchomości, czy to w formie blokowiska, czy też domków osiedlowych, musi dysponować znacznie większym kapitałem. Jest to kwota niezbędna do pokrycia kosztów wybudowania kilkunastu mieszkań lub kilkunastu domów. Należy zatrudnić przeszkolonych fachowców, którzy zajmą się tym oraz opłacić materiały. Termin budowy może wachać się od kilku miesięcy do nawet kilkunastu. Nie jesteśmy więc w stanie przesunąć terminu płatności z dostawca niezbędnych dóbr o okres roku. Wszelkie należności muszą zatem być regulowane na bieżąco. W celu sfinansowania działalności można pomyśleć o kredycie bankowym. Bank po analizie naszego biznes planu, może wydać decyzję albo negatywną albo pozytywną. Należy pamiętać, że im wyższa kwota kredytu tym większe ryzyko dla banku przez co nie zawsze możemy taki kredyt otrzymać.

    Najlepszym rozwiązaniem będzie założenie spółki, co spowoduje możliwość obniżenia wysokości kapitału jakim powinniśmy dysponować. Im mniejsza kwota tym łatwiej ją zdobyć. Minusem tego typu rozwiązania jest fakt, że przy podejmowaniu najważniejszych dla firmy decyzji będziemy musieli liczyć się z opinią wspólnika, a także zyski będą dzielone na pół. Branża budowlana jest branżą przeżywająca obecnie w Polsce rozkwit, dlatego tez jeżeli jesteśmy zainteresowani rozpoczęciem działalności deweloperskiej możemy mieć pewność, że w najbliższych latach nie zabraknie popytu na rynku nieruchomości i że uda nam się sprzedaż wybudowane mieszkania. Rentowność tej branży wynika również z faktu, iż lokator musi nie tylko zapłacić za wykup mieszkania, ale co miesiąc musi uiszczać czynsz, który jest dochodem firmy deweloperskiej.