Mieszkanie z rodzicami i dziadkami pod jednym dachem

Wielu z nas marzy o jak najszybszej ucieczce od rodziców do swojego własnego mieszkania. Najczęściej jak tylko skończymy szkołę średnią iż damy maturę uciekamy na studia do innego miasta. Problemy z rodzicami w okresie dorastania są zjawiskiem naturalnym i stosunkowo powszechnym, lecz niestety potrafią bardzo zepsuć obopólne relacje. W życiu dorosłym tego typu problemy najczęściej występują Brado rzadko. Pomimo posiadania odmiennych poglądów oraz przyzwyczajeń jesteśmy w stanie żyć w harmonii z osobami starczymi, a nawet cieszyć się z tego stanu rzeczy. Mieszkanie w jednym domu z rodzicami oraz dziadkami wcale nie musi być horrorem, jeżeli tylko zaplanujemy odpowiednio wzajemne relacje.

Przede wszystkim jeżeli posiadamy dom to każdy powinien mieć swoje wyznaczone miejsce. Każdy z na spotrzebuje spokoju, intymności oraz prywatności. Mieszkanie pod jednym dachem dwóch, a nawet trzech pokoleń jest związane z różnymi przyzwyczajeniami. Dajmy babci kawałek domu, który charakteryzuje się największym wyciszeniem, a sami wybierzmy dla siebie taki w którym będziemy mogli bez żadnego problemu przyjmować gości. Pamiętajmy, że takie rozwiązanie daje nam dużą niezależność finansową. Przede wszystkim nie musimy zaciągać kredytu na zakup nieruchomości, który z reguły jest bardzo wysoki i należy go spłacać przez okres od dwudziestu do trzydziestu lat. Tą kwotę możemy przeznaczyć na zupełnie inny cel. W razie choroby z pewnością będzie miał kto się nami zając, ponieważ nie ma to jak troskliwa opieka mamy, czy też babci. Każdy sobie ceni smak kuchni naszych babci, a my dzięki wspólnemu mieszkaniu z nią możemy smakować jej potrawy kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota. Dom w którym żyje wielopokoleniowa rodzina nie musi być wcale pełen konfliktów. Czasem trudno jest nam rozstać się z nieruchomością w której przeżyliśmy wspaniale dzieciństwo oraz w której dorastaliśmy. Są to cudowne wspomnienia, a jeżeli posiadamy dom mało kto chciałby się z niego przeprowadzić do mieszkania. Postarajmy się zatem zobaczyć zalety mieszkania w jednym domu z rodzicami i dziadkami.

4 komentarze do artykułu “Mieszkanie z rodzicami i dziadkami pod jednym dachem”

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.


Sonda

Jak ogrzewasz dom?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Luty 2019
P W Ś C P S N
« Lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  
Działalność deweloperska
    Decydując się na wejście do branży budowniczej firma musi posiadać duży kapitał, gdyż inwestycje związane z tym sektorem gospodarki są bezpośrednio związane z koniecznością ponoszenia wysokich nakładów. Budowa domu jest kosztem na który mało która rodzina może sobie pozwolić i za dostępną na koncie bankowym gotówkę i dzięki zaciągniętemu kredytowi. Nie każdy posiada zdolność kredytową, która pozwoli na zakup wymarzonego domu. Pamiętajmy, że firma decydująca się na budowanie nieruchomości, czy to w formie blokowiska, czy też domków osiedlowych, musi dysponować znacznie większym kapitałem. Jest to kwota niezbędna do pokrycia kosztów wybudowania kilkunastu mieszkań lub kilkunastu domów. Należy zatrudnić przeszkolonych fachowców, którzy zajmą się tym oraz opłacić materiały. Termin budowy może wachać się od kilku miesięcy do nawet kilkunastu. Nie jesteśmy więc w stanie przesunąć terminu płatności z dostawca niezbędnych dóbr o okres roku. Wszelkie należności muszą zatem być regulowane na bieżąco. W celu sfinansowania działalności można pomyśleć o kredycie bankowym. Bank po analizie naszego biznes planu, może wydać decyzję albo negatywną albo pozytywną. Należy pamiętać, że im wyższa kwota kredytu tym większe ryzyko dla banku przez co nie zawsze możemy taki kredyt otrzymać.

    Najlepszym rozwiązaniem będzie założenie spółki, co spowoduje możliwość obniżenia wysokości kapitału jakim powinniśmy dysponować. Im mniejsza kwota tym łatwiej ją zdobyć. Minusem tego typu rozwiązania jest fakt, że przy podejmowaniu najważniejszych dla firmy decyzji będziemy musieli liczyć się z opinią wspólnika, a także zyski będą dzielone na pół. Branża budowlana jest branżą przeżywająca obecnie w Polsce rozkwit, dlatego tez jeżeli jesteśmy zainteresowani rozpoczęciem działalności deweloperskiej możemy mieć pewność, że w najbliższych latach nie zabraknie popytu na rynku nieruchomości i że uda nam się sprzedaż wybudowane mieszkania. Rentowność tej branży wynika również z faktu, iż lokator musi nie tylko zapłacić za wykup mieszkania, ale co miesiąc musi uiszczać czynsz, który jest dochodem firmy deweloperskiej.