Moda na prefabrykację

Nieustannie rosnące koszty budowy tradycyjną metodą i długi czas oczekiwania na sfinalizowanie inwestycji skutecznie zniechęcają do podjęcia ogromnego wyzwania, jakim jest budowa własnego domu. Najchętniej wprowadzilibyśmy się już kilka tygodni po podjęciu decyzji. Konwencjonalne metody budowy niestety temu nie sprzyjają- budowa domu to czasochłonna inwestycja i niewielu udaje się wprowadzić do wymarzonego mieszkania w pierwszym roku rozpoczęcia budowy. Zwykle możliwe jest to dopiero po około dwóch latach od jej rozpoczęcia. Na rynku jednak, w odpowiedzi na rosnące potrzeby, pojawiły się bardzo atrakcyjne oferty, w ramach których wyprowadzka do nowego domu możliwa jest nawet kilkanaście tygodni od rozpoczęcia inwestycji. To swoisty hit na rynku nieruchomości, choć oczywiście znajdują się tacy, którzy podchodzą dość sceptycznie do tematu. Jak to możliwe? Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań technicznych- mowa tu o prefabrykacji. Tradycyjna metoda budowy domu wymaga sporo czasu i pieniędzy. Dom z gotowych elementów staje w mgnieniu oka i jego budowa jest sporo tańsza. Wszystko dlatego, że większość elementów zostaje przygotowana w specjalnych fabrykach i na plac budowy dostarczane są jedynie gotowe do montażu elementy. Wszelkie inne prace ogranicza się do minimum. W niecały miesiąc na naszej działce może stanąć gotowy domek z zewnątrz.

Ogranicza to nie tylko koszty materiałów, ale także „robocizny”. Nie potrzeba tu całego sztabu fachowców, wystarczy mała, zgrana ekipa. Taki dom można stawiać przez okrągły rok. Nie ogranicza nas pogoda, która w naszych warunkach potrafi być kapryśna. Jak montowane są takie domy? Sprawa jest bardzo prosta- z pomocą przychodzi ciężki sprzęt. Ogromne dźwigi sterowane przez doświadczonych fachowców ustawiają poszczególne elementy w wyznaczone miejsca, po czy ekipa scala je w jedną bryłę. Równocześnie do prac na zewnątrz mogą być prowadzone prace w środku, co jest niemożliwe w przypadku budownictwa tradycyjnego. Sprawą drugorzędna, jednak nie mniej ważną jest wykończenie wnętrz. Również i to możemy powierzyć firmie, albo spróbować własnych sił na tym polu. Szybkość i łatwość wznoszenia tego typu budowli pozwala prognozować, iż w niedługim czasie to właśnie domy prefabrykowane będą najczęściej wybierane przez osoby chcące mieć swój własny kąt na świecie.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.


Sonda

Jak ogrzewasz dom?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Luty 2019
P W Ś C P S N
« Lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  
Działalność deweloperska
    Decydując się na wejście do branży budowniczej firma musi posiadać duży kapitał, gdyż inwestycje związane z tym sektorem gospodarki są bezpośrednio związane z koniecznością ponoszenia wysokich nakładów. Budowa domu jest kosztem na który mało która rodzina może sobie pozwolić i za dostępną na koncie bankowym gotówkę i dzięki zaciągniętemu kredytowi. Nie każdy posiada zdolność kredytową, która pozwoli na zakup wymarzonego domu. Pamiętajmy, że firma decydująca się na budowanie nieruchomości, czy to w formie blokowiska, czy też domków osiedlowych, musi dysponować znacznie większym kapitałem. Jest to kwota niezbędna do pokrycia kosztów wybudowania kilkunastu mieszkań lub kilkunastu domów. Należy zatrudnić przeszkolonych fachowców, którzy zajmą się tym oraz opłacić materiały. Termin budowy może wachać się od kilku miesięcy do nawet kilkunastu. Nie jesteśmy więc w stanie przesunąć terminu płatności z dostawca niezbędnych dóbr o okres roku. Wszelkie należności muszą zatem być regulowane na bieżąco. W celu sfinansowania działalności można pomyśleć o kredycie bankowym. Bank po analizie naszego biznes planu, może wydać decyzję albo negatywną albo pozytywną. Należy pamiętać, że im wyższa kwota kredytu tym większe ryzyko dla banku przez co nie zawsze możemy taki kredyt otrzymać.

    Najlepszym rozwiązaniem będzie założenie spółki, co spowoduje możliwość obniżenia wysokości kapitału jakim powinniśmy dysponować. Im mniejsza kwota tym łatwiej ją zdobyć. Minusem tego typu rozwiązania jest fakt, że przy podejmowaniu najważniejszych dla firmy decyzji będziemy musieli liczyć się z opinią wspólnika, a także zyski będą dzielone na pół. Branża budowlana jest branżą przeżywająca obecnie w Polsce rozkwit, dlatego tez jeżeli jesteśmy zainteresowani rozpoczęciem działalności deweloperskiej możemy mieć pewność, że w najbliższych latach nie zabraknie popytu na rynku nieruchomości i że uda nam się sprzedaż wybudowane mieszkania. Rentowność tej branży wynika również z faktu, iż lokator musi nie tylko zapłacić za wykup mieszkania, ale co miesiąc musi uiszczać czynsz, który jest dochodem firmy deweloperskiej.