Odnawialne źródła energii.

Energia odnawialna jest bardzo ceniona w krajach Europy Zachodniej oraz w Stanach Zjednoczonych, gdzie coraz częściej mówi się o tym, że w drodze ku dalszemu rozwojowi nie można zapominać o środowisku naturalnym, które powinno być dla obywateli i władz dobrem nadrzędnym. W dużej mierze zmiany sposobu myślenia nastąpiły po wielkim tsunami , które dwa lata temu nawiedziło Japonię. Wtedy to została uszkodzona elektrownia atomowa w Fukushimie, która stała się wielkim zagrożeniem, które mogło spowodować śmierć nawet nawet kilkudziesięciu tysięcy osób. Energia odnawialna jest całkowicie bezpieczna. W razie awarii nie ma żadnego zagrożenia katastrofą nuklearną.

Pozyskiwanie energii za jej pomocą jest całkowicie ekologiczne. Warto dokładnie wiedzieć co zalicza się do tak zwanych źródeł energii odnawialnej. Mowa w tym wypadku o energii słonecznej, energii wiatru a także o biomasie oraz energii geotermalnej. Na chwilę obecną energia odnawialna jest źródłem pozyskiwania energii, które dostarcza jedynie osiem procent całkowitego zapotrzebowania na energię na świecie. Jest to bardzo niewiele. Mimo wszystko z każdym kolejnym rokiem procent udziału systematycznie się zwiększa co daje nadzieje na przyszłość. Najważniejszym źródłem energii odnawialną na ten moment jest energia wodna. Z ośmioprocentowego udziału energii odnawialnej z energii wodnej pochodzi aż sześć i pół procent. Nie oznacza to, że inne źródła się nie rozwijają. Szczególny progres w ostatnich latach zanotowała energia wiatrowa oraz słoneczna. W niektórych krajach zaczynają już powstawać elektrownie, które są nastawione na taki sposób pozyskiwania energii. Również Polska zdaje sobie sprawę, że należy inwestować w energię odnawialną. Specjalnie do tego celu zostało powołane dziesięć lat temu Stowarzyszenie Energii Odnawialnej. Jego zadaniem jest prowadzenie akcji promocyjnych, które mają przekonać społeczeństwo do tego, że tego rodzaju naturalne źródła energii są przyszłością, w którą należy inwestować wielkie pieniądze.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.


Sonda

Jak ogrzewasz dom?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Luty 2019
P W Ś C P S N
« Lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  
Działalność deweloperska
    Decydując się na wejście do branży budowniczej firma musi posiadać duży kapitał, gdyż inwestycje związane z tym sektorem gospodarki są bezpośrednio związane z koniecznością ponoszenia wysokich nakładów. Budowa domu jest kosztem na który mało która rodzina może sobie pozwolić i za dostępną na koncie bankowym gotówkę i dzięki zaciągniętemu kredytowi. Nie każdy posiada zdolność kredytową, która pozwoli na zakup wymarzonego domu. Pamiętajmy, że firma decydująca się na budowanie nieruchomości, czy to w formie blokowiska, czy też domków osiedlowych, musi dysponować znacznie większym kapitałem. Jest to kwota niezbędna do pokrycia kosztów wybudowania kilkunastu mieszkań lub kilkunastu domów. Należy zatrudnić przeszkolonych fachowców, którzy zajmą się tym oraz opłacić materiały. Termin budowy może wachać się od kilku miesięcy do nawet kilkunastu. Nie jesteśmy więc w stanie przesunąć terminu płatności z dostawca niezbędnych dóbr o okres roku. Wszelkie należności muszą zatem być regulowane na bieżąco. W celu sfinansowania działalności można pomyśleć o kredycie bankowym. Bank po analizie naszego biznes planu, może wydać decyzję albo negatywną albo pozytywną. Należy pamiętać, że im wyższa kwota kredytu tym większe ryzyko dla banku przez co nie zawsze możemy taki kredyt otrzymać.

    Najlepszym rozwiązaniem będzie założenie spółki, co spowoduje możliwość obniżenia wysokości kapitału jakim powinniśmy dysponować. Im mniejsza kwota tym łatwiej ją zdobyć. Minusem tego typu rozwiązania jest fakt, że przy podejmowaniu najważniejszych dla firmy decyzji będziemy musieli liczyć się z opinią wspólnika, a także zyski będą dzielone na pół. Branża budowlana jest branżą przeżywająca obecnie w Polsce rozkwit, dlatego tez jeżeli jesteśmy zainteresowani rozpoczęciem działalności deweloperskiej możemy mieć pewność, że w najbliższych latach nie zabraknie popytu na rynku nieruchomości i że uda nam się sprzedaż wybudowane mieszkania. Rentowność tej branży wynika również z faktu, iż lokator musi nie tylko zapłacić za wykup mieszkania, ale co miesiąc musi uiszczać czynsz, który jest dochodem firmy deweloperskiej.