Ogrzewanie bloku

Osoby mieszkające w mieszkaniu mają wiele kwestii narzuconych przez dewelopera. Należą tutaj sprawy związane z rozmieszczeniem pomieszczeń, wysokością ścian, wielkością poszczególnych pokoi, a także jakością stasowanych materiałów. To spółdzielnia lub właściciel nieruchomości decyduje odnośnie terminu grzewczego. W praktyce oznacza to, że ustalany jest odgórnie okres w roku w ramach, którego nasze mieszkanie będzie ogrzewane. Pogoda niestety w Polsce lubi płatać różne figle, takie jak temperatura piętnaście stopni w lutym, czy też śnieg podczas weekendu majowego, w związku z tym nie zawsze posiadamy odpowiednią temperaturę w naszym mieszkaniu. Jeżeli chodzi o wysokie temperatury podczas zimy to jest to mniejszy problem, gdyż można zmniejszyć stopień ogrzewania lub też częściej wietrzyć mieszkanie, jednak nikt z nas chyba nie chciałby siedzieć w majowe popołudnie w dwóch swetrach i rękawiczkach przed telewizorem.

W niektórych spółdzielniach są przepisy dotyczące sezonu grzewczego tak ustalone, aby jak najlepiej ogrzewać pomieszczenia lokatorów. Zostały w nich wprowadzone zmiany w ramach których po osiągnięciu pewnej temperatury na dworze ogrzewanie jest włączane lub też wyłączane. Pozwala to na zapewnienie optymalnych warunków bez względu na kartkę w kalendarzu, lecz na podstawie rzeczywistej sytuacji pogodowej. Nie musimy zatem martwić się, że jeżeli spadnie nieplanowany śnieg podczas wiosennych miesięcy to my będziemy marznąć. Co ważne w przypadku jakiejkolwiek awarii systemu grzewczego nie musimy się martwić jego naprawą. Obowiązek ten spoczywa na właścicielu bloku i to jemu powinniśmy zgłosić wszelkie problemy w tym zakresie. Bez względu, czy awaria dotyczy jedynie naszego mieszkania, czy też całego bloku powinna być naprawiona jak najszybciej, a koszty z tego tytułu ponosi właściciel lub spółdzielnia mieszkaniowa. Warto przed zakupem mieszkania dowiedzieć się jak wygląda kwestia instalacji grzewczych w bloku oraz czy w planach jest jego zewnętrzne ogrzewanie. Pozwoli nam to zmniejszyć koszty z tytułu ogrzewania w okresie jesiennym oraz zimowym.

3 komentarze do artykułu “Ogrzewanie bloku”

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.


Sonda

Jak ogrzewasz dom?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Luty 2019
P W Ś C P S N
« Lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  
Działalność deweloperska
    Decydując się na wejście do branży budowniczej firma musi posiadać duży kapitał, gdyż inwestycje związane z tym sektorem gospodarki są bezpośrednio związane z koniecznością ponoszenia wysokich nakładów. Budowa domu jest kosztem na który mało która rodzina może sobie pozwolić i za dostępną na koncie bankowym gotówkę i dzięki zaciągniętemu kredytowi. Nie każdy posiada zdolność kredytową, która pozwoli na zakup wymarzonego domu. Pamiętajmy, że firma decydująca się na budowanie nieruchomości, czy to w formie blokowiska, czy też domków osiedlowych, musi dysponować znacznie większym kapitałem. Jest to kwota niezbędna do pokrycia kosztów wybudowania kilkunastu mieszkań lub kilkunastu domów. Należy zatrudnić przeszkolonych fachowców, którzy zajmą się tym oraz opłacić materiały. Termin budowy może wachać się od kilku miesięcy do nawet kilkunastu. Nie jesteśmy więc w stanie przesunąć terminu płatności z dostawca niezbędnych dóbr o okres roku. Wszelkie należności muszą zatem być regulowane na bieżąco. W celu sfinansowania działalności można pomyśleć o kredycie bankowym. Bank po analizie naszego biznes planu, może wydać decyzję albo negatywną albo pozytywną. Należy pamiętać, że im wyższa kwota kredytu tym większe ryzyko dla banku przez co nie zawsze możemy taki kredyt otrzymać.

    Najlepszym rozwiązaniem będzie założenie spółki, co spowoduje możliwość obniżenia wysokości kapitału jakim powinniśmy dysponować. Im mniejsza kwota tym łatwiej ją zdobyć. Minusem tego typu rozwiązania jest fakt, że przy podejmowaniu najważniejszych dla firmy decyzji będziemy musieli liczyć się z opinią wspólnika, a także zyski będą dzielone na pół. Branża budowlana jest branżą przeżywająca obecnie w Polsce rozkwit, dlatego tez jeżeli jesteśmy zainteresowani rozpoczęciem działalności deweloperskiej możemy mieć pewność, że w najbliższych latach nie zabraknie popytu na rynku nieruchomości i że uda nam się sprzedaż wybudowane mieszkania. Rentowność tej branży wynika również z faktu, iż lokator musi nie tylko zapłacić za wykup mieszkania, ale co miesiąc musi uiszczać czynsz, który jest dochodem firmy deweloperskiej.