Ogrzewanie domu bateriami słonecznymi

Obecnie coraz modniejsze staje się ogrzewanie domu za pomocą innych metod niż piece kaflowe, czy też standardowe piece na węgiel. Pomimo, iż w wielu domach korzysta się z naszego narodowego bogactwa, jakim jest węgiel, coraz więcej osób zaczyna myśleć o zmianie instalacji ciepłowniczej ze względu na wysoki koszt związany z drożejącą ceną węgla. Przyczyniają się do tego również różnego rodzaju dyrektywy i zarządzenia Unii Europejskiej, która dąży do zastosowania ekologicznych rozwiązań w każdej płaszczyźnie naszego życia. W krajach zachodnioeuropejskich ogrzewanie metodami wykorzystywanymi w Polsce już dawno przeszło do historii. Jest ono stosowane jedynie przez bardzo mały procent populacji i wynika najczęściej z dużej biedy tychże osób.

U nas z racji faktu, iż jest to szeroko dostępny sposób oraz wykorzystywany przez naszych rodziców i dziadków jesteśmy przyzwyczajeni właśnie do węgla. Poza tym piece przystosowane do tego typu ocieplania mogą spalać również inne materiały, które zamiast lądować na śmietniku mogą oddać nam ciepło. Bardzo popularne ostatnio stało się pozyskiwanie ciepła z energii słonecznej. Na rynku dostępnych jest coraz więcej producentów oferujących solary, które są tzw. Bateriami słonecznymi. Są one umieszczane w najwyższym punkcie domu, najczęściej na dachu i absorbują promienie słoneczne, które zamieniane są na energię. Możemy z niej korzystać za darmo i ogrzewać zarówno dom jak i wodę. Energia której nie wykorzystamy na przykład podczas bardzo słonecznych i upalnych dni jest odsyłana za pomocą specjalnej instalacji do elektrowni z czego my możemy czerpać zysk. Należy pamiętać, iż dzięki temu, że posiadamy własną energię nie musimy za nią płacić. W początkowej fazie pokrywamy oczywiście koszty kredytu zaciągniętego na zakup baterii słonecznych, jednak po pewnym czasie możemy cieszyć się darmową energią i ciepłem w  całym domu. To przyczyni się zdecydowanie na obniżenie kosztów z tytułu utrzymania domu oraz pozwoli nam rozdysponować je na przyjemniej cel. Warto, zatem przenieść się na styl Eko, gdyż jest nie tylko modny ale i tani.

 

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.


Sonda

Jak ogrzewasz dom?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Luty 2019
P W Ś C P S N
« Lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  
Działalność deweloperska
    Decydując się na wejście do branży budowniczej firma musi posiadać duży kapitał, gdyż inwestycje związane z tym sektorem gospodarki są bezpośrednio związane z koniecznością ponoszenia wysokich nakładów. Budowa domu jest kosztem na który mało która rodzina może sobie pozwolić i za dostępną na koncie bankowym gotówkę i dzięki zaciągniętemu kredytowi. Nie każdy posiada zdolność kredytową, która pozwoli na zakup wymarzonego domu. Pamiętajmy, że firma decydująca się na budowanie nieruchomości, czy to w formie blokowiska, czy też domków osiedlowych, musi dysponować znacznie większym kapitałem. Jest to kwota niezbędna do pokrycia kosztów wybudowania kilkunastu mieszkań lub kilkunastu domów. Należy zatrudnić przeszkolonych fachowców, którzy zajmą się tym oraz opłacić materiały. Termin budowy może wachać się od kilku miesięcy do nawet kilkunastu. Nie jesteśmy więc w stanie przesunąć terminu płatności z dostawca niezbędnych dóbr o okres roku. Wszelkie należności muszą zatem być regulowane na bieżąco. W celu sfinansowania działalności można pomyśleć o kredycie bankowym. Bank po analizie naszego biznes planu, może wydać decyzję albo negatywną albo pozytywną. Należy pamiętać, że im wyższa kwota kredytu tym większe ryzyko dla banku przez co nie zawsze możemy taki kredyt otrzymać.

    Najlepszym rozwiązaniem będzie założenie spółki, co spowoduje możliwość obniżenia wysokości kapitału jakim powinniśmy dysponować. Im mniejsza kwota tym łatwiej ją zdobyć. Minusem tego typu rozwiązania jest fakt, że przy podejmowaniu najważniejszych dla firmy decyzji będziemy musieli liczyć się z opinią wspólnika, a także zyski będą dzielone na pół. Branża budowlana jest branżą przeżywająca obecnie w Polsce rozkwit, dlatego tez jeżeli jesteśmy zainteresowani rozpoczęciem działalności deweloperskiej możemy mieć pewność, że w najbliższych latach nie zabraknie popytu na rynku nieruchomości i że uda nam się sprzedaż wybudowane mieszkania. Rentowność tej branży wynika również z faktu, iż lokator musi nie tylko zapłacić za wykup mieszkania, ale co miesiąc musi uiszczać czynsz, który jest dochodem firmy deweloperskiej.