Opłacalny wynajem

Jest całkiem sporo osób, które mają to szczęście że są posiadaczami kilku różnych nieruchomości, powodem tego może być np. dziedziczenia ale również i inwestowanie żeby je mieć. Oczywiście trudno jest mieszkać w kilku nieruchomościach naraz i zazwyczaj ich celem jest wynajem takiej nieruchomości żeby na siebie zarabiała. Jest to bardzo dobry biznes, a posiadając 3 mieszkania możemy liczyć miesięcznie na całkiem ciekawą wypłatę. Z całą pewnością to pozwala nam na wygodniejsze życie. Mieszkania można wynajmować na kilka sposobów. Zależnie od lokalizacji i stanu naszego mieszkania możemy wynająć je dla studentów, którzy najchętniej poszukują nieruchomości blisko uczelni czy też centrum miasta. Możemy majac mieszkanie w podwyższonym standardzie poszukać najemców pośród kontaktowych menadżerów, którzy akurat mają zaplanowany na jakiś czas pobyt w naszym mieście. Kolejna i dobra opcja to wynajem dla rodziny. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. To na co się zdecydujemy zależy już tylko od naszych preferencji.

Comments are closed.


Sonda

Jak ogrzewasz dom?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Luty 2019
P W Ś C P S N
« Lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  
Działalność deweloperska
    Decydując się na wejście do branży budowniczej firma musi posiadać duży kapitał, gdyż inwestycje związane z tym sektorem gospodarki są bezpośrednio związane z koniecznością ponoszenia wysokich nakładów. Budowa domu jest kosztem na który mało która rodzina może sobie pozwolić i za dostępną na koncie bankowym gotówkę i dzięki zaciągniętemu kredytowi. Nie każdy posiada zdolność kredytową, która pozwoli na zakup wymarzonego domu. Pamiętajmy, że firma decydująca się na budowanie nieruchomości, czy to w formie blokowiska, czy też domków osiedlowych, musi dysponować znacznie większym kapitałem. Jest to kwota niezbędna do pokrycia kosztów wybudowania kilkunastu mieszkań lub kilkunastu domów. Należy zatrudnić przeszkolonych fachowców, którzy zajmą się tym oraz opłacić materiały. Termin budowy może wachać się od kilku miesięcy do nawet kilkunastu. Nie jesteśmy więc w stanie przesunąć terminu płatności z dostawca niezbędnych dóbr o okres roku. Wszelkie należności muszą zatem być regulowane na bieżąco. W celu sfinansowania działalności można pomyśleć o kredycie bankowym. Bank po analizie naszego biznes planu, może wydać decyzję albo negatywną albo pozytywną. Należy pamiętać, że im wyższa kwota kredytu tym większe ryzyko dla banku przez co nie zawsze możemy taki kredyt otrzymać.

    Najlepszym rozwiązaniem będzie założenie spółki, co spowoduje możliwość obniżenia wysokości kapitału jakim powinniśmy dysponować. Im mniejsza kwota tym łatwiej ją zdobyć. Minusem tego typu rozwiązania jest fakt, że przy podejmowaniu najważniejszych dla firmy decyzji będziemy musieli liczyć się z opinią wspólnika, a także zyski będą dzielone na pół. Branża budowlana jest branżą przeżywająca obecnie w Polsce rozkwit, dlatego tez jeżeli jesteśmy zainteresowani rozpoczęciem działalności deweloperskiej możemy mieć pewność, że w najbliższych latach nie zabraknie popytu na rynku nieruchomości i że uda nam się sprzedaż wybudowane mieszkania. Rentowność tej branży wynika również z faktu, iż lokator musi nie tylko zapłacić za wykup mieszkania, ale co miesiąc musi uiszczać czynsz, który jest dochodem firmy deweloperskiej.