Planujemy remont domu

Gdy planujemy remont domu należy zastanowić się nad kilkoma ważnymi kwestiami. Nie powinno się zaczynać remontu ot tak, bez wcześniejszej analizy. Przede wszystkim powinniśmy obliczyć koszta oraz sprawdzić, jakimi dysponujemy środkami. Ten aspekt odgrywa najważniejszą rolę, bo od niego najwięcej zależy. Następnym istotnym elementem jest rodzaj, typ remontu– czyli po prostu, co chcemy zmienić w naszym domu, mieszkaniu. Musimy przemyśleć, czy ma to być generalny remont, czy raczej drobne zmiany w otoczeniu. Jeśli chcemy dokonać większych zmian, najlepiej zatrudnić jest fachowców. Firma budowlana wykona usługi wedle naszych upodobań. W zależności od tego, czy chcemy kłaść panele, wymienić okna z drewnianych na plastikowe, pomalować ściany, czy odnowić kuchnię albo łazienkę – zatrudnienie fachowców będzie dobrą decyzją ze względu na oszczędność czasu i pewność co do profesjonalizmu wykonywanych usług.

Oczywiście wiąże się to z dodatkowymi kosztami, ale jeśli posiadamy wśród znajomych, rodziny kogoś, kto zajmuje się tym na co dzień, jak najbardziej możemy skorzystać z takiej pomocy. Firma, lub osoba zajmująca się naszym remontem pomoże również przy zakupie niezbędnych środków: farby, tapety, odpowiednie kleje, narzędzie itp. Gdy już dokładnie przeanalizujemy dostępne finanse, wybierzemy co chcemy wyremontować i zatrudnimy kogoś do pracy, należy pochować wszelkiego rodzaju zbędne rzeczy. W przypadku remontu salonu – sofę i meble albo przenosimy do innego pomieszczenia, albo dokładnie i starannie przykrywamy folią. Gdy remontujemy pokój dziecięcy – łóżko, zabawki, meble pakujemy, a dziecko zamieszkuje w innym pokoju. Nie chcemy przecież, aby komuś coś się stało, lub cokolwiek uległo zniszczeniu, zepsuciu – remont ma służyć zmianom na lepsze, a nie przeciwnie. Remont w zależności od jego charakteru może trwać od kilku dni do nawet kilku miesięcy. Wszystko uzależnione jest od tego, co chcemy zrobić. Malowanie zajmuje do tygodnia czasu, ale kapitalny remont kuchni wraz z wymianą instalacji i np. likwidacją gazu trwa kilkanaście tygodni. Po skończonym remoncie, powinniśmy dokładnie posprzątać mieszkanie, aby cieszyć się jego świeżością do …. następnego remontu. Zatem, gdy planujemy remont, planujmy go z głową. Każdy najdrobniejszy błąd skutkuje tym, że następny remont odbędzie się szybciej, niż poprzedni. Skoro poświęcamy mu czas i pieniądze, niech będzie wykonany dokładnie.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.


Sonda

Jak ogrzewasz dom?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Luty 2019
P W Ś C P S N
« Lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  
Działalność deweloperska
    Decydując się na wejście do branży budowniczej firma musi posiadać duży kapitał, gdyż inwestycje związane z tym sektorem gospodarki są bezpośrednio związane z koniecznością ponoszenia wysokich nakładów. Budowa domu jest kosztem na który mało która rodzina może sobie pozwolić i za dostępną na koncie bankowym gotówkę i dzięki zaciągniętemu kredytowi. Nie każdy posiada zdolność kredytową, która pozwoli na zakup wymarzonego domu. Pamiętajmy, że firma decydująca się na budowanie nieruchomości, czy to w formie blokowiska, czy też domków osiedlowych, musi dysponować znacznie większym kapitałem. Jest to kwota niezbędna do pokrycia kosztów wybudowania kilkunastu mieszkań lub kilkunastu domów. Należy zatrudnić przeszkolonych fachowców, którzy zajmą się tym oraz opłacić materiały. Termin budowy może wachać się od kilku miesięcy do nawet kilkunastu. Nie jesteśmy więc w stanie przesunąć terminu płatności z dostawca niezbędnych dóbr o okres roku. Wszelkie należności muszą zatem być regulowane na bieżąco. W celu sfinansowania działalności można pomyśleć o kredycie bankowym. Bank po analizie naszego biznes planu, może wydać decyzję albo negatywną albo pozytywną. Należy pamiętać, że im wyższa kwota kredytu tym większe ryzyko dla banku przez co nie zawsze możemy taki kredyt otrzymać.

    Najlepszym rozwiązaniem będzie założenie spółki, co spowoduje możliwość obniżenia wysokości kapitału jakim powinniśmy dysponować. Im mniejsza kwota tym łatwiej ją zdobyć. Minusem tego typu rozwiązania jest fakt, że przy podejmowaniu najważniejszych dla firmy decyzji będziemy musieli liczyć się z opinią wspólnika, a także zyski będą dzielone na pół. Branża budowlana jest branżą przeżywająca obecnie w Polsce rozkwit, dlatego tez jeżeli jesteśmy zainteresowani rozpoczęciem działalności deweloperskiej możemy mieć pewność, że w najbliższych latach nie zabraknie popytu na rynku nieruchomości i że uda nam się sprzedaż wybudowane mieszkania. Rentowność tej branży wynika również z faktu, iż lokator musi nie tylko zapłacić za wykup mieszkania, ale co miesiąc musi uiszczać czynsz, który jest dochodem firmy deweloperskiej.