Rodzaje odnawialnych źródeł energii.

Trudno dokładnie zdefiniować co tak naprawdę kryje się pod pojęciem odnawialne źródła energii. Jedna z definicji mówi, że są to takie źródła energii, których używanie nie powoduje ich długotrwałego deficytu. Jednoznacznie nie udowodniono, że energia odnawialna jest w stu procentach korzystna dla środowiska naturalnego to i tak przeciętnym ludziom kojarzy się na pewno znacznie lepiej niż owiana złą sławą energia atomowa, kojarzona przede wszystkim z awarią reaktora atomowego w Czarnobylu. Jedno jest pewne. Energia odnawialna nie szkodzi w takim stopniu jak ta tworzona za pomocą wykorzystania atomu. Zdaje sobie z tego sprawę coraz więcej krajów wysokorozwiniętych, które chcą zminimalizować ilość swoich czynnych elektrowni atomowych. W tym celu wiele rządów podejmuje się zadania stworzenia programu, którego celem będzie propagowanie stosowania odnawialnych sposobów pozyskiwania energii.

Prym wiedzie w tym działaniu przede wszystkim Unia Europejska. Każda tego rodzaju inicjatywa podejmowana przez kraje członkowskie jest przez nią wspierana za pośrednictwem dopłat lub też dotacji finansowych. Efektem tego jest powstawanie coraz większej ilości elektrowni, które wykorzystują do pozyskiwania energii dobrodziejstwo natury. Źródeł odnawialnych źródeł energii jest kilka. Jednym ze źródeł jest słońce. To ciało niebieskie ma sobie ogromny potencjał energetyczny, który jest dziesięć tysięcy razy większy niż energia, która może powstać ze wszystkich paliw kopalnianych, które są obecnie w posiadaniu wszystkich państw na świecie. Urządzeniami, które służą do przetwarzania promieni słonecznych w użytkową energię cieplną są kolektory słoneczne. Bardzo łatwo je zauważyć, ponieważ z reguły są instalowane na dachach. Czasem montowane są także na ścianach południowych budynków. W Polsce kolektory słoneczne nie cieszą się jeszcze takim zainteresowaniem jak na południu Europy. Tam z racji dogodnych warunków atmosferycznych są one niezwykle popularne i cenione z uwagi na swoją ekonomiczność i efektywność.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.


Sonda

Jak ogrzewasz dom?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Luty 2019
P W Ś C P S N
« Lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  
Działalność deweloperska
    Decydując się na wejście do branży budowniczej firma musi posiadać duży kapitał, gdyż inwestycje związane z tym sektorem gospodarki są bezpośrednio związane z koniecznością ponoszenia wysokich nakładów. Budowa domu jest kosztem na który mało która rodzina może sobie pozwolić i za dostępną na koncie bankowym gotówkę i dzięki zaciągniętemu kredytowi. Nie każdy posiada zdolność kredytową, która pozwoli na zakup wymarzonego domu. Pamiętajmy, że firma decydująca się na budowanie nieruchomości, czy to w formie blokowiska, czy też domków osiedlowych, musi dysponować znacznie większym kapitałem. Jest to kwota niezbędna do pokrycia kosztów wybudowania kilkunastu mieszkań lub kilkunastu domów. Należy zatrudnić przeszkolonych fachowców, którzy zajmą się tym oraz opłacić materiały. Termin budowy może wachać się od kilku miesięcy do nawet kilkunastu. Nie jesteśmy więc w stanie przesunąć terminu płatności z dostawca niezbędnych dóbr o okres roku. Wszelkie należności muszą zatem być regulowane na bieżąco. W celu sfinansowania działalności można pomyśleć o kredycie bankowym. Bank po analizie naszego biznes planu, może wydać decyzję albo negatywną albo pozytywną. Należy pamiętać, że im wyższa kwota kredytu tym większe ryzyko dla banku przez co nie zawsze możemy taki kredyt otrzymać.

    Najlepszym rozwiązaniem będzie założenie spółki, co spowoduje możliwość obniżenia wysokości kapitału jakim powinniśmy dysponować. Im mniejsza kwota tym łatwiej ją zdobyć. Minusem tego typu rozwiązania jest fakt, że przy podejmowaniu najważniejszych dla firmy decyzji będziemy musieli liczyć się z opinią wspólnika, a także zyski będą dzielone na pół. Branża budowlana jest branżą przeżywająca obecnie w Polsce rozkwit, dlatego tez jeżeli jesteśmy zainteresowani rozpoczęciem działalności deweloperskiej możemy mieć pewność, że w najbliższych latach nie zabraknie popytu na rynku nieruchomości i że uda nam się sprzedaż wybudowane mieszkania. Rentowność tej branży wynika również z faktu, iż lokator musi nie tylko zapłacić za wykup mieszkania, ale co miesiąc musi uiszczać czynsz, który jest dochodem firmy deweloperskiej.