Wynajem nieruchomości

Jeżeli dysponujemy nieruchomością, z której niekorzystamy warto pomyśleć o jej wynajmie. Gdy lokal przez długi czas będzie niezamieszkały oraz nieogrzewany spowoduje to możliwość wystąpienia wilgoci na ścianach oraz problemu z rurami. To na nas będzie spoczywała odpowiedzialność za wszelkie opłaty oraz doglądanie czy wszystko jest w porządku. Jeżeli natomiast zdecydujemy się na wynajem nie tylko pozbędziemy się tych problemów, ale także możemy dużo zyskać. Po pierwsze opłaty będą regulowane przez nowego lokatora, a my z tego tytułu będziemy jeszcze czerpać zysk w postaci opłaty za wynajem.

Jak wykończyć dom? Wykończenie domu powinno być eleganckie i trwałe. Listwy przypodłogowe, parapety granitowe, wkłady kominkowe przyczyniają się do nadania lokum urody. Na pewno warto stworzyć miejsce o nazwie altana ogrodowa, w którym można usiąść, napić się kawy i cieszyć się relaksem. Od czasu do czasu trzeba wezwać pogotowie hydrauliczne, który wyczyści wszelkie usterki. Przydatne jest także centralne odkurzanie, które pozwoli oczyścić cały dom.

Mieszka, jacy w naszym mieszkaniu lub domu mieszkańcy będą zajmować się ogrzewaniem budynku przez co nie będzie on zaniedbany. W razie wystąpienia jakichkolwiek problemów wezwą oni na pewno pomoc, dzięki czemu nasze mieszkanie nie zaleje sąsiadów ani nie wybuchnie tam pożar. Na taką opcję decyduje się coraz więcej osób posiadających mieszkanie lub dom, które otrzymali na przykład w spadku. Traktują oni tę opcje jako inwestycję, która gwarantuje im miesięczny stały zysk., często przybliżony do najniżej krajowej pensji. Nie dziwi zatem fakt że kto ma taką możliwość decyduje się na wynajem swojego lokum. W najdogodniejszej sytuacji są osoby, które posiadają kamienicę. Dzięki dużej ilości pomieszczeń oraz dużemu metrażowi mogą oni zarobić większą kwotę. W przypadku niektórych nieruchomości parter może być wynajęty sklepom oraz biurom, co zdecydowanie podnosi prestiż budynku oraz przychody z tytułu wynajmu. Nieruchomość może być formą inwestycji, która charakteryzuje się wysoką stopą zwrotu oraz niskim ryzykiem, które jest najkorzystniejsze w przypadku budynków znajdujących się w centrum miasta. Jeżeli natomiast posiadamy tylko jedno mieszkanie, a chcielibyśmy poszukać dodatkowego źródła dochodu, to możemy pomyśleć o możliwości wynajmu jednego pokoju. Jest to dogodna sytuacja dla osób, które posiadają kredyt mieszkaniowy lub hipoteczny. W ten sposób można pokryć prawie połowę raty za mieszkanie.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.


Sonda

Jak ogrzewasz dom?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Luty 2019
P W Ś C P S N
« Lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  
Działalność deweloperska
    Decydując się na wejście do branży budowniczej firma musi posiadać duży kapitał, gdyż inwestycje związane z tym sektorem gospodarki są bezpośrednio związane z koniecznością ponoszenia wysokich nakładów. Budowa domu jest kosztem na który mało która rodzina może sobie pozwolić i za dostępną na koncie bankowym gotówkę i dzięki zaciągniętemu kredytowi. Nie każdy posiada zdolność kredytową, która pozwoli na zakup wymarzonego domu. Pamiętajmy, że firma decydująca się na budowanie nieruchomości, czy to w formie blokowiska, czy też domków osiedlowych, musi dysponować znacznie większym kapitałem. Jest to kwota niezbędna do pokrycia kosztów wybudowania kilkunastu mieszkań lub kilkunastu domów. Należy zatrudnić przeszkolonych fachowców, którzy zajmą się tym oraz opłacić materiały. Termin budowy może wachać się od kilku miesięcy do nawet kilkunastu. Nie jesteśmy więc w stanie przesunąć terminu płatności z dostawca niezbędnych dóbr o okres roku. Wszelkie należności muszą zatem być regulowane na bieżąco. W celu sfinansowania działalności można pomyśleć o kredycie bankowym. Bank po analizie naszego biznes planu, może wydać decyzję albo negatywną albo pozytywną. Należy pamiętać, że im wyższa kwota kredytu tym większe ryzyko dla banku przez co nie zawsze możemy taki kredyt otrzymać.

    Najlepszym rozwiązaniem będzie założenie spółki, co spowoduje możliwość obniżenia wysokości kapitału jakim powinniśmy dysponować. Im mniejsza kwota tym łatwiej ją zdobyć. Minusem tego typu rozwiązania jest fakt, że przy podejmowaniu najważniejszych dla firmy decyzji będziemy musieli liczyć się z opinią wspólnika, a także zyski będą dzielone na pół. Branża budowlana jest branżą przeżywająca obecnie w Polsce rozkwit, dlatego tez jeżeli jesteśmy zainteresowani rozpoczęciem działalności deweloperskiej możemy mieć pewność, że w najbliższych latach nie zabraknie popytu na rynku nieruchomości i że uda nam się sprzedaż wybudowane mieszkania. Rentowność tej branży wynika również z faktu, iż lokator musi nie tylko zapłacić za wykup mieszkania, ale co miesiąc musi uiszczać czynsz, który jest dochodem firmy deweloperskiej.