Zakup domu u pośrednika nieruchomości

Jeżeli zdecydowaliśmy się na zakup naszego wymarzonego domu powinniśmy dokładne przemyśleć wszelkie kwestie związane z wyborem obiektu. Jest to zakup na wiele lat, a często nawet na całe życie, przez co musimy pamiętać, że musi być to dobry wybór. Zdecydowanie się na konkretną lokalizację to nawet nie jest połowa sukcesu. Jest to jedynie początek, po którym czeka nas wiele trudnych decyzji do podjęcia. Wybierając konkretny budynek musimy sprawdzić dokładnie, czy nie posiada on żadnych wad związanych z jego konstrukcją, ogrzewaniem lub hydrauliką. Każda najmniejsza wada powinna być przedstawiona przez właściciela mieszkania i oczywiści proporcjonalnie do tego powinna być obniżona cena budynku.

Aby dokonać odpowiedniej oceny poprośmy o pomoc znajomego fachowca, jeżeli jest on budowlańcem dużo nam to ułatwi, jeżeli natomiast nie posiadamy wśród znajomych nikogo o tym fachu może być to na przykład hydraulik. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup domu za pośrednictwem pośrednika. Posiada on specjalistyczna wiedzę i dzięki temu będzie w stanie dokonać odpowiedniej wyceny domu. Jeżeli lokal nie będzie wart swojej ceny z pewnością zbierze on w krótkim czasie najważniejsze argumenty i przedstawi je właścicielowi. Pośrednicy posiadają zazwyczaj umiejętności negocjacyjne, co pozwoli na utargowanie niższej ceny. Z racji faktu, że są oni hurtownikami mają możliwość żądania szczególnie od deweloperów niższych cen. Jeżeli mamy wątpliwości, czy uda nam się ocenić dokładnie stan nieruchomości, która chcemy kupić, to warto udać się właśnie do pośrednika i poprosić go o pomoc. Możemy również liczyć na doradztwo z podstawowego zakresu prawa. Praktyka w danej branży sprawia, ż pośrednik nieruchomości dokładnie wie, z jakimi problemami stykają się osoby kupujące dom. Udzieli on nam wszelkich niezbędnych wskazówek odnośnie tego, na co należy zwracać uwagę, a czego unikać. Pośrednicy posiadają zazwyczaj w swojej ofercie nieruchomości, które są sprawdzone przez nich pod względem ich stanu technicznego oraz zasadności ceny.

Napisz komentarz

Musisz się zalogować żeby móc komentować.


Sonda

Jak ogrzewasz dom?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...
Luty 2019
P W Ś C P S N
« Lut    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  
Działalność deweloperska
    Decydując się na wejście do branży budowniczej firma musi posiadać duży kapitał, gdyż inwestycje związane z tym sektorem gospodarki są bezpośrednio związane z koniecznością ponoszenia wysokich nakładów. Budowa domu jest kosztem na który mało która rodzina może sobie pozwolić i za dostępną na koncie bankowym gotówkę i dzięki zaciągniętemu kredytowi. Nie każdy posiada zdolność kredytową, która pozwoli na zakup wymarzonego domu. Pamiętajmy, że firma decydująca się na budowanie nieruchomości, czy to w formie blokowiska, czy też domków osiedlowych, musi dysponować znacznie większym kapitałem. Jest to kwota niezbędna do pokrycia kosztów wybudowania kilkunastu mieszkań lub kilkunastu domów. Należy zatrudnić przeszkolonych fachowców, którzy zajmą się tym oraz opłacić materiały. Termin budowy może wachać się od kilku miesięcy do nawet kilkunastu. Nie jesteśmy więc w stanie przesunąć terminu płatności z dostawca niezbędnych dóbr o okres roku. Wszelkie należności muszą zatem być regulowane na bieżąco. W celu sfinansowania działalności można pomyśleć o kredycie bankowym. Bank po analizie naszego biznes planu, może wydać decyzję albo negatywną albo pozytywną. Należy pamiętać, że im wyższa kwota kredytu tym większe ryzyko dla banku przez co nie zawsze możemy taki kredyt otrzymać.

    Najlepszym rozwiązaniem będzie założenie spółki, co spowoduje możliwość obniżenia wysokości kapitału jakim powinniśmy dysponować. Im mniejsza kwota tym łatwiej ją zdobyć. Minusem tego typu rozwiązania jest fakt, że przy podejmowaniu najważniejszych dla firmy decyzji będziemy musieli liczyć się z opinią wspólnika, a także zyski będą dzielone na pół. Branża budowlana jest branżą przeżywająca obecnie w Polsce rozkwit, dlatego tez jeżeli jesteśmy zainteresowani rozpoczęciem działalności deweloperskiej możemy mieć pewność, że w najbliższych latach nie zabraknie popytu na rynku nieruchomości i że uda nam się sprzedaż wybudowane mieszkania. Rentowność tej branży wynika również z faktu, iż lokator musi nie tylko zapłacić za wykup mieszkania, ale co miesiąc musi uiszczać czynsz, który jest dochodem firmy deweloperskiej.